Şubat 15, 2023

Elon Musk Twitter CEO’luğunu Bırakacağını Açıkladı!

Twitter CEO’su Elon Musk, Dubai’de düzenlenen “Dünya Hükümet Zirvesi’nde” telekonferans aracılığıyla yaptığı konuşmada şirketin liderliği pozisyonundan istifa etmeyi planladığını açıkladı. Halefini 2023 yılı sonuna kadar aramayı hedeflediğinin altını çizdi.

Elon Musk Twitter CEO’luğunu Bırakıyor

Elon Musk, CEO’luk görevinden ayrılmadan önce sosyal medya devini mali açıdan istikrara kavuşturması gerektiğini belirtti. Ürün yol haritasının halihazırda net bir şekilde ortaya konduğunu da sözlerine ekledi.

Musk ayrıca sosyal medya platformuna yönelik vizyonundan ve yanlış bilgileri temizleme çabalarından da bahsetti. Musk, Twitter‘ı bir doğru bilgi kaynağı haline getirmeyi hedefliyor.

Yeni CEO Kim Olacak?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Elon Musk CEO’luk görevinden ayrılacağını daha önce de dile getirmişti. 21 Aralık 2022’de benzeri bir yorum yapan Musk, “yerime gelecek bir aptalı bulur bulmaz bırakacağım” demişti.

Ancak Musk, kendisinin sadece yazılım ve sunucu ekiplerini yönetmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Daha sonra Twitter’da da bir anket düzenledi ve kullanıcılardan şirket patronluğundan istifa edip etmemesi için oy vermesini istedi. Oy verenler Musk’ın istifa etmesi gerektiğine karar verdi.

Floki” köpeği paylaşarak “yeni CEO bir harika” başlığı attı. Bu da meme coin fiyatında bir hareketliliği tetikledi.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?