Mart 4, 2023

Elon Musk Bu Sefer Dogecoin Demedi: İşte Attığı Tweet!

Twitter CEO’su Elon Musk’ı Dogecoin ve meme coin’lere olan ilgisi bilinen bir gerçek. Ancak Musk’ın attığı son tweet bazı soru işaretlerini de beraberinde getirdi. İşte tüm detaylar.

Elon Musk attığı tweet’te ilgisinin önceden kripto para alanında olduğunu ancak şu an yapay zekaya doğru kaydığını belirtti. Birçok farklı isim ise bu tweet’i anında yanıtladı.

Binance ve Melker “Neden ikisi birden olmasın?” şeklinde tweet yanıt verdi. Bazı isimler ise Elon’un gelecekte Dogecoin’e olan sevgisini ve yapay zekaya olan yeni tutkusunu birleştirmeye istekli olabileceğini varsaydı.

Elon Musk’tan Yapay Zeka Tweet’i

Teknoloji milyarderi, geçtiğimiz yılın sonunda piyasaya sürülen ChatGPT’yi “Uyanık Yapay Zeka” olarak nitelendirerek eleştiri yağmuruna tuttu. Aralık ayında: ChatGPT’nin sık sık yanlış bilgiler ileri sürmesi konusuna atıfta bulunarak, “Yapay zekayı uyanık olması, başka bir deyişle yalan söylemesi için eğitmenin tehlikesi ölümcüldür” dedi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Elon Musk, ChatGPT‘nin üreticisi Open AI’yi 2015 yılında kurmuş ve şirketin benimsediği yaklaşımla ilgili anlaşmazlıklar nedeniyle 2018 yılında şirketten ayrılmıştı. Şimdi de Open AI’yi kullanıcılara yalan söyleyen bir yapay zeka ürünü yarattığı için eleştirdi.

Bu haftanın başlarında, bir Tesla etkinliği sırasında “yapay zeka meselesi” hakkında endişeli olduğunu belirten Musk dikkatleri üzerine çekmişti. “Bunun endişelenmemiz gereken bir şey olduğuna inandığını” da sözlerine ekledi. Bu oldukça tehlikeli bir teknoloji” ve “bunu hızlandırmak için bazı şeyler yapmış olabileceğinden” korkuyor.

Çeşitli kaynaklara göre Musk, Open AI’ye rakip olmak için kendi AI şirketini kurmayı planlıyor.

Sonuç olarak Dogecoin fiyatı bu haberler sonrası pek fazla tepki vermedi ve piyasayla uyumlu hareket etmeye devam ediyor. Ancak topluluk Musk’ın aynı ancak birçok şirketi yönettiğine dikkat çekerek son açıklamalardan korkmadığı şeklinde görüş sunuyor.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?