Ocak 28, 2023

El Salvador “Volkan Token” için Mutlu Haberi Verdi!

El Salvador, “Bitcoin Şehri” yaratma fikrini gerçekleştirmeye daha yakın. Haberlere göre, kripto borsası Bitfinex, ülkenin uzun zamandır beklenen “volkan token’larını” bu yıl 2023’te basacak.

Volcano token ya da volkan token, temelde blockchain teknolojisi kullanılarak çıkarılan bir Bitcoin tahvilidir. Token, Bitfinex borsasında işlem görecek. Bitfinex’ten Paolo Ardoino, ülke için önerilen 1 milyar dolarlık Bitcoin tahvilinin yeterli talep gördüğünü açıkladı.

Geçtiğimiz ay Aralık ayında El Salvador tartışmalı “Dijital Varlıklar” yasasını kabul etti. Bu yasa kapsamında ülkenin bir dijital menkul kıymetler düzenleyicisi oluşturması kararı alındı. Ayrıca 1 milyar dolarlık tahvilin potansiyel yatırımcıları için prospektüs hazırlaması gerekecek.

El Salvador Beklenen Kripto ve Bitcoin Yasasını Kabul Etti!

Ardoino, Bitfinex’in de “menkul kıymet” ticareti yapabilmesi için izin alacağını belirtti.

Volkan Tahvili ve Bitcoin Şehri

El Salvador, volkan token’larının satışıyla toplanan 1 milyar doların yarısını, Bitcoin Şehri adında vergiden muaf bir sahil kasabası inşa etmek için kullanmayı planlıyor. Bu şehir temel olarak Bitcoin madenciliği yapmak için ülkenin yakındaki volkanik jeotermal enerjisi kullanıyor olacak.

Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin planına göre El Salvador, ülkenin rezervlerinin bir parçası olarak Bitcoin satın almak için 500 milyon dolar daha ayıracak. Dijital varlığın değerinde gelecekte meydana gelebilecek herhangi bir artış kullanıcılarla paylaşılacak.

Yaklaşık 1.5 yıl önce BTC’yi resmen kabul eden Güney Amerika ülkesi, birçok eleştiriyle karşı karşıya kaldı. Nitekim bu eleştirilere rağmen ülke hala uluslararası borçlarına ve diğer anlaşmalara uymayı başarıyor.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?