Ocak 12, 2023

El Salvador Beklenen Kripto ve Bitcoin Yasasını Kabul Etti!


El Salvador, ülkede tüm kripto para birimleri için yasal bir çerçeve oluşturan bir yasayı resmen kabul etti. Bu yasayla birlikte ülke, dijital varlıkların yaygın olarak benimsenmesine devam ediyor. Haber, yasanın bugün kabul edildiğini belirten El Salvador Ulusal Bitcoin Ofisi (ONBTC) tarafından paylaşıldı.

Duyuruda, ülkenin “Bitcoin dışındaki tüm dijital varlıklar (kripto) için yasal bir çerçeve oluşturarak önemli bir dönüş noktası” oluşturduğu belirtildi. Ayrıca, bu mevzuatın uygulanmasının, yakında ihraç edilmeye başlanacağı bildirilen “volkan tahvillerinin önünü açtığını” da yer alıyor.

El Salvador’dan Önemli Kripto Hamlesi

Dijital varlıkların büyümesi ve benimsenmesi konusundaki kararlılığıyla tanınan El Salvador’da Bitcoin zaten yasal olarak kabul edilmişti. Yeni yasanın geçmesiyle birlikte kripto para benimsenmesini arttıracağı taahütünü de vermiş oldu.

Buna ek olarak ONBTC, bu dijital menkul kıymetler yasasının kabul edilmesinin “‘kripto sektöründeki kötü aktörlere karşı benzeri görülmemiş bir tüketici koruması sunduğunu ve aynı zamanda geleceği bizimle birlikte Bitcoin üzerine inşa etmek isteyen herkese iş için açık olduğumuzu kesin bir şekilde ortaya koyduğunu” yorumunu yaptı.

Mevzuat ONBTC’nin tweet’lerinde “Ulusal Dijital Varlıklar Komisyonu” olarak tanımlandı. Bu yeni komisyon mevzuat tarafından “menkul kıymetler yasasını uygulamaktan ve El Salvador’daki kripto alıcılarının yanı sıra ihraççıların mücadelelerini korumaktan ve dolandırıcıların burada faaliyet göstermesini engellemekten sorumlu bir düzenleyici kurum” olarak tanımlanmaktadır.

Kaynak : Watcher.guru

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?