Efsane Analist Uyardı: Bu Altcoin’de %50 Düşüş Gelebilir!

  • Kripto topluluğu tarafından yoğun bir şekilde takip edilen deneyimli bir trader olan Peter Brandt, Ethereum rakibi popüler bir altcoin‘in bir düşüş eğilimi sergilediği konusunda uyardı.

Brandt, Twitter’dan yaptığı bir açıklamada, 675.600 takipçisine akıllı sözleşme platformu Cardano’nun (ADA) bir düşüş grafiği modeli olan descending triangle (düşen üçgen) formasyonu sergiliyor gibi göründüğünü ve bunun da ADA için yeni bir düşüş olasılığına işaret ettiğini belirtti.

Ancak efsanevi trader,, bu tahmininin kesinlikle gerçekleşmesi gerekmediğini de açıkladı:

“Bu, bir düşen üçgen olarak adlandırılan fraktal bir grafik yapısıdır. Fraktal devam ederse, ADA’nın bir önemli düşüşü daha yaşayabileceği anlamına gelir. Bu durum ‘gerçekleşebilir’, kesin değil.”

Ada analizi

Brandt, ADA tahminini Cardano ve Bitcoin‘i (BTC) yan yana karşılaştırıldığı bir kablo ile destekliyor. Grafikte, her iki kripto varlığı da farklı dönemlerde (Cardano şu anda, Bitcoin ise 2018’de) bir azalan üçgen modeli içerisinde bulunuyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, yaklaşık 10 ay boyunca azalan bir üçgen modelinde kaldıktan sonra, 2018 yılında 6.000 dolardan 3.200 dolar seviyesine doğru yüzde 47’lik bir düşüş yaşamıştı.

Brandt tarafından yayınlanan grafiğe göre Cardano’nun azalan üçgen modeli ise yaklaşık dört ay önce başladı.

Cardano yazım sırasında 0,464 dolar seviyesinden işlem görürken, Bitcoin ise 19.926 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tecrübeli trader’ın ADA analizi, Cardano’nun merakla beklenen Vasil hard fork’una bir haftadan kısa bir süre kala önce paylaşıldı. Cardano’nun işlem ücretlerini düşürmesi ve ölçeklenebilirliği artırması beklenen Vasil hard fork’unun 22 Eylül’de gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Cardano, Vasil duyurusundan beri milyonlarca işlem kaydetti

Cardano’nun ağı toplamda 50 milyondan fazla işlem gerçekleştirdi ve bu gelişme, kripto para birimi için yeni bir dönüm noktası oldu. Cardanoscan.io’ya göre, platform yazım sırasında 50.033.448’den fazla işlem tamamlandı.

Haziran ayı başlarında Vasil yükseltmesi ile ilgili açıklama yapıldığı zaman, platformun işlem sayısı Cardano vakfı tarafından 42.5 milyon olarak açıklanmıştı. Ancak şimdi, bu sayı neredeyse 8 milyon arttı.

Vasil hard fork’un başlangıçta Haziran ayı sonlarında piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak yükseltme, daha fazla test ihtiyacına bağlı olarak ertelendi.

Haziran ayının sonlarında, Cardano blok zinciri geliştiricisi Input Output, Vasil node 1.35.0’ın yayınlanmasının ardından Vasil ağ yükseltmesi için geri sayımın başladığını duyuran bir açıklama yaptı.

3 Temmuz’da IOG ekibi, test ağını Vasil işlevselliğine zorladı ve böylece test devam etti. Vasil hard fork‘un 22 Eylül’de ana ağda gerçekleşmesi planlanan yükseltmenin işlem hacmini önemli ölçüde artırması bekleniyor.

Vasil hard fork’de artık sona yaklaşıldı

Vasil yükseltmesinde sona yaklaşıldı ve dikkat edilmesi gereken çok önemli tarihler var. İlk olarak, 19 Eylül’de, 22 Eylül’deki hard fork olayını tetiklemek için ana ağ güncelleme teklifinin sunulması bekleniyor. Bu, aynı zamanda Alonzo’dan Babbage’a geçiş dönemini de başlatacak.

IOG, Vasil’in yeteneğinin 27 Eylül’de 366. dönemin başlangıcında kullanıma sunulacağını belirttiğinden, Vasil’in yeteneğinin ana ağda kullanılabilir hale gelmesi beş gün sürebileceği düşünülüyor. Plutus V2 maliyet modeli de bu tarihte ana ağda mevcut olacak.

Ekosistem hazırlığına ilişkin son IOG raporuna göre, ana ağ bloklarının %98’i Vasil node adayı 1.35.3 tarafından halihazırda oluşturuldu ve bu da “node hazırlığı” metriğinin zaten karşılandığını gösteriyor. Ayrıca, likiditeye göre ilk on iki borsadan yedisi, yani Binance, Upbit, MEXC, Bitrue, AAX, WhiteBIT ve BKEX, Vasil yükseltmesine hazır olduklarını belirtti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday, thedailyhodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.