Şubat 16, 2023

Bu Duyuru Altcoin Fiyatını Yükselişe Geçirdi: Rekor Kırdı!

OKB (OKB) son 24 saatte %23’lük bir artış gördü ve birçok altcoin rakibini geride bıraktı. OKB yükselişini taçlandırdı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine de ulaşmayı başardı. Altcoin fiyatındaki bu dikkat çekici artışın nedeni ne?

OKX’in kurucusu Star Xu, bu yılın ilk çeyreğinde yeni bir blockchain olan OKBChain’in piyasaya sürüleceğini duyurdu. Bu gelişme yükselişin arkasındaki neden olarak görülebilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere fiyat artışının ardından altcoin 42.31 dolar seviyelerinden 52.31 dolar seviyelerine kadar çıktı ve piyasa değerine göre 25. en büyük kripto para birimi haline geldi.

Bunların yanında piyasaya sürülecek yeni Blockchain, topluluklar tarafından ortaklaşa oluşturulmuş bir proof-of-stake (POS) chain’i olan mevcut Okxchain’den bağımsız olacak. Buna karşılık, OKBChain yalnızca OKX şirketi tarafından geliştirilmekte ve işletilmektedir.

Star Xu, iki chain arasındaki farkı şu sözlerle açıkladı:

“Açıklığa kavuşturmak gerekirse, Okxchain tamamen açık ve topluluklar tarafından ortaklaşa oluşturulmuş bir POS chain’idir. OKBChain, OKX şirketi tarafından geliştirilip işletilmektedir. İki chain tamamen ayrıdır.”

Altcoin fiyatını harekete geçiren OKBChain duyurusunun oldukça dikkat çektiği söylenebilir. OKX, bu yeni chain ile merkezi olmayan ekosistemini genişletmeye ve kripto alanında lider bir oyuncu olarak konumunu daha da sağlamlaştırmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?