Ekim 11, 2022

Dolandırıcılık İddiası DeFi Coin’in Fiyatını Düşürüyor!

Yakın zamanda SushiSwap’in başına gelen Jared Grey, kripto topluluğu tarafından ‘dolandırıcılık’ iddiaları sonrası Twitter hesabında önemli açıklamalarda bulundu ve kendini savundu.

Kripto topululuğun bir üyesi @YannickCrypto, on yıl önce Gray’in “bazı insanları dolandırdığını ve şirketi MultiPlex PC aracılığıyla birkaç telif hakkı ihlali yaptığını” iddia eden bir paylaşımda bulundu. @YannickCrypto ayrıca Jared Grey’i ALGO adlı bir 2019 projesinin toplam token arzının %70’ini sömürmekle suçladı. Söz konusu iddialara göre; Grey, parayı yeniden markalaştırarak ve Ethereum blok zincirine geçirerek tüm izlerini ortadan kaldırdı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, SushiSwap’ın yeni CEO’su bugün erken saatlerde bir savunma yayınladı ve “Benim hakkımdaki iddialar %100 yanlış” dedi. İş ortağının 2019’da Bitfineon borsasını başlatmak için para toplamaya çalışırken parayı çaldığını açıklayan Grey’in açıklamaları gündemde geniş yer buldu.

Dönemin bir Medium gönderisine göre, asıl dolandırıcı Kevin Collmer projeden çıkarıldı ve etkilenen kullanıcılar mağdur edilmeden ödemelerini geri ödeme aldı.

“Bu alanda her zaman dürüstlükle hareket ettim; Yıllardır birlikte çalıştığım herkesle konuşabilirsiniz. CT’nin incelemeyi sevdiği iş başarısızlıklarım oldu ve bununla iyiyim çünkü bu bölge ile birlikte geliyor.

SushiSwap için yerel token olan SUSHI, CEO’nun dolandırıcılık suçlamasını takiben %10’un üzerinde değer kaybı yaşadı. SUSHI şu an 1,24 dolar fiyattan işlem görüyor ve yalnızca son 24 saatte %8 kayıp kaydetti. Piyasa izleme web sitelerinden elde edilen veriler, DeFi coin Mart 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 23.38 dolardan %95 oranında sert bir düşüş kaydettiğini ortaya koydu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coin Edition
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?