Aralık 9, 2022

Dolandırıcılar İş Başında: Bu Yönteme Dikkat!

Dolandırıcılar Cardano ekosisteminin yeni gizlilik token‘ı Midnight’ı kullanarak kullanıcıların varlıklarını çalmaya çalışıyor.

Cardano geliştiricisi Tim Harrison, Midnight adlı yeni bir projeyi paylaşarak dolandırıcılığa karşı uyardı.

Cardano influencer’ı gibi görünen birçok sahte hesap, Midnight isimli projenin sahte web sitesine yönlendiriyor. Projenin yerel token’ı DUST ile ADA takası teklif eden site, dikkatsiz kullanıcıların varlıklarını çalıyor.

Geliştirici Tim Harrison, Midnight isimli projenin henüz aktif olmadığını belirtti. sonuç olarak henüz herhangi bir token da piyasaya sürülmedi.

Cardano geliştiricisi dolandırıcılara karşı uyarılarda bulundu

Cardano cüzdanı Eternl da takipçilerini benzeri türden dolandırıcılığa karşı uyardı. Nitekim bu tür dolandırıcılık vakaları ne ilk ne de son olacak. Ancak yakın zamanda artan dolandırıcılık vakalar gündeme sık sık gündeme gelmeye başladı.

Cardano Midnight (DUST) Nedir?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, geçtiğimiz Kasım ayında Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson tarafından gizlilikle bağlantılı yeni bir proje duyuruldu. Midnight adı verilen proje, sıfır bilgi (zk) güvenlik teknolojisi ile desteklenecek ve Cardano’nun yan zincirlerinden biri olacak.

Lansmanın bir parçası olarak, Zcash (ZEC) veya Monero‘nun (XRM) bir tür muadili olan anonim bir DUST token çıkarılacak.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?