Dogecoin Kurucusu: Bu Şimdiye Kadarki En Büyük Boğa Sinyali

Dogecoin‘in kurucu ortağı, “DOGE için tarihteki en büyük boğa sinyalini” tespit ettiğini iddia ediyor.

Twitter’da Shibetoshi Nakamoto olarak bilinen Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, resmi Twitter hesabında, “Dogecoin için en büyük boğa sinyali” olarak gördüğü şeyi paylaştı.

Görünüşe göre bu boğa sinyali, CNBC’nin Mad Money sunucusu ve popüler ABD TV kişiliği Jim Cramer tarafından yapılan bir uyarıydı. Ünlü borsacı KoinFinans tarafından da bildirildiği üzere 20 Ocak’ta meme kripto para birimi DOGE’un kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu iddia etmişti.

Cramer takipçilerini DOGE’a karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı, çünkü ona göre, meme coin sonunda yetkililer tarafından düzenlenecek. Sözlerine devam eden ünlü sunucu, genel olarak tüm meme kripto para birimlerinin kripto borsalarının para kazanmaları için yaratıldığını söyledi.

Billy Markus da bu tweet’leri alıntılayarak bunun “Bitcoin için en büyük boğa sinyali” olduğunu açıkladı:

Bununla da yetinmeyen Marcus, Cramer’e kripto paraları daha iyi araştırmasını tavsiye etti ve Dogecoin’in, Bitcoin’e benzer şekilde Proof-of-Work (PoW) konsensüs protokolü kullanılarak çıkarıldığını açıkladı.

Bilindiği gibi, birkaç yıl önce ABD düzenleyici kurumu SEC, Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olmadığını açıklamıştı, yani Dogecoin şimdilik güvende gözüküyor. Ancak güvende olmadığını hepimizin bildiği bir kripto para birimi var; kayıtsız bir menkul kıymet olduğu iddia edilen Ripple’ın kripto para birimi XRP.

SEC, Ripple Labs ve iki yöneticisi -kurucu ortağı Chris Larsen ve CEO Brad Garlinghouse- aleyhine dava açtı. Bu iki girişimci, özellikle 2013’ten bu yana kurumsal yatırımcılara XRP satarak 1,3 milyar dolardan fazla kazanmakla suçlanıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : u.today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.