Jim Cramer’den Bu Meme Coin İçin Sert Uyarı: Kayıtsız Menkul Kıymet!

0
Jim Cramer'den Bu Meme Coin İçin Sert Uyarı: Kayıtsız Menkul Kıymet!

Eski hedge fonu yöneticisi ve  Mad Money’in sunucusu Jim Cramer, Dogecoin’in kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu iddia ediyor.

Popüler hisse senedi toplayıcısı ve TheStreet.com’un kurucu ortağı olan Jim Cramer, son tweetinde Dogecoin hakkında sert bir uyarı yayınladı ve en büyük meme kripto para biriminin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu iddia etti.

“Lütfen Dogecoin’e dikkat edin… Bu bir güvenliktir. Düzenlenecektir. Bunlardan kaç tane olduğunu ve borsaların para kazanması için her gün bunlardan kaç tane yaratıldığını öğreneceğiz.”

Cramer, meme kripto para birimlerinin tek amacının kripto para birimi borsaları için para kazanmak olduğunu öne sürüyor gibi görünüyor.

CNBC yıldızı, takipçilerini köpek kripto para birimiyle uğraşırken dikkatli olmalarını tavsiye etti.

Buna karşılık, Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, Cramer’e blok zinciri teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinmesini tavsiye etti ve Dogecoin’in, Bitcoin’e benzer bir Proof-of-Work kripto para birimi olduğu için bir varlığın menkul kıymet olup olmadığına karar veren Howey Testi’nin kapsamına uymadığını iddia etti.

Bu,“Mad Money”in kıdemli sunucusunun Dogecoin’i ilk eleştirişi değil. Cramer, Nisan ayı sonlarında da orijinal meme coin çılgınlığının zirvesi sırasında bile kripto para birimini küçük görünüyor ve dalga geçiyordu.

Ekim ayında ise küçük bir fikir değişikliği yaşayan borsacı, alıcılar onlarla ilgili risklerin farkında olduğu sürece kripto para birimleri üzerinde spekülasyon yapmanın sorun olmadığını belirtti:

Bütün bu kripto para birimlerine yatırım olayının büyük aptal kuramına (bir piyasa balonu sırasında, aşırı değerli varlıkları satın alarak ve daha sonra kâr için satarak para kazanılması) dayandığına dair oldukça mümün bir olasılığı kabul ettiğiniz sürece, bunun üzerine spekülasyon yapmak için benim onayıma sahipsiniz.

Cramer bunların yanı sıra, “kalabalık psikolojisi üzerine kumar oynadığı” için Bitcoin ve Ethereum satın aldığını da itiraf etti.

Dogecoin, kısmen Tesla CEO’su Elon Musk’ın aralıksız tweet’lerinin de yardımıyla gerçekleştirdiği muazzam rallisi nedeniyle 2021’de kripto dünyasının gündemi haline geldi. Dogecoin’in etrafındaki balon ise, Musk’ın geniş çapta duyurulan “Saturday Night Live”daki ilk katılımının ardından Mayıs ayı başlarında patladı.

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 80 düşmesine rağmen, Musk’ın devam eden desteği ve gelişen topluluğu sayesinde meme kripto para birimi hala ayakta kalmaya devam ediyor.

Bunların yanında bu Ocak ayının başlarında Dogecoin için büyük bir gelişme yaşandı ve  Tesla’nın bazı ürünleri Dogecoin ile satın alınabilir hale geldi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın