Şubat 4, 2023

Dogecoin 2023’te 1 Dolar Hedefine Ulaşabilir mi? İşte Tüm Detaylar!

Dogecoin son günlerde popüler olsa da kripto para ve blockchain dünyasında uzun süredir var. Nitekim proje topluluğunu ve ekosistemini geliştirmeyi başardı. Böylece kendine has bir kitleyle beraber büyümek için elinden geleni yapıyor. Peki DOGE, 2023 yılında gerçekten “1 dolara” ulaşabilecek mi?

Son Dogecoin rallisi 2021’de gerçekleşti ve ertesi yıl sektöre zarar veren olaylardan önceydi. 2022 yılında piyasada çalkantılar yaşanırken yatırımcılar daha az değişken kriptoları tercih etti. Yıla olumlu bir başlangıç yapan DOGE, benzeri görülmemiş seviyelere ulaşabilecek mi?

Dogecoin 2023 Yılında Nasıl Bir Performans Gösterecek?

Dogecoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,74 dolardan %90 düşüşle 0,07 dolardan işlem görüyor. Ancak kripto para piyasası 2023’e oldukça güçlü başladı. Bu nedenle ilerleyen dönemde daha iyisini beklemek pek de hayal değil.

2022 yılında meme coin, nispeten kötü fiyatını yükseltmeyi başardı. Öncelikle Elon Musk’ın dijital varlığa olan yakınlığı ve gelecekte Twitter ile potansiyel olarak nasıl uygulanabileceği iddiaları bu performansı iyileştirdi.

Elon Musk Twitter'da Kripto Ödemelerini İstiyor: İşte Detaylar!

Kripto varlıklar 2023 yılına oldukça iyi başlasa da bunun bir gösterge olduğunu söylemek hatalı olacaktır. Bu nedenle bu türden spekülatif akımlara kapılmamanızı öneriyoruz.

Dogecoin’in geçmiş piyasa tepkilerinin gözlemlenmesi bu olasılığı güçlendiriyor. 2027’de %1.500’ün üzerinde artış gösterdi. Dahası, 2018’de başka bir ralli DOGE’u 0,01 dolar seviyesini aşmasına yardımcı oldu. Tüm bunlar, fiyatın % 10.000 arttığını gören 2021 rallisine kıyasla soluk kaldı.

Elon Musk Etkisi

Dogecoin’in 1 dolarlık bir ralli yapabilmesi için Elon Musk faktörünün devam etmesi gerekecek. Kendini”Dogefather” ilan eden Musk, her zaman Dogecoin’in fiyat hareketiyle yakından bağlantılı olmuştur. İster Saturday Night Live’da yaptığı açıklama ister Twitter’ın satın alınması olsun, DOGE rallileri Telsa’nın kurucusuyla ilgili açıklanan haberleri yakından takip etme eğilimindedir.

Tersine, Elon Musk ile ilgili tüm artışların ortasında, DOGE fiyatı hiçbir zaman 0,15 doları tam olarak aşmadı. Daha sonra, coin’i 1 dolara ulaşması için, büyük ölçüde meme coin’lerin Twitter’a bir entegrasyonunun duyurulmasına bağlı olacaktır. DOGE gerçekten sosyal medya devine entegre edilirse ralli kaçınılmaz olacaktır. Ancak Twitter cephesindeki çalkanlı gelişmeler tüm bu entegrasyonu bozacak kadar derin olabilir.

Dogecoin Güncellemeleri

Musk, potansiyel bir DOGE rallisi üzerinde kesinlikle olumlu bir etkiye sahip olsa da, bir yükseltme de öyle olacaktır. Dogecoin’in en büyük rakibi Shiba Inu’nun, Shibarium’un yaklaşan sürümünden büyük fayda sağladığı iddia edilebilir. Bu da orijinal meme coin üzerinde aynı derecede faydalı bir etkiye sahip olabilir.

Ancak fiyatın 1 doların üzerine çıkabilmesi için blockchain’in kullanım alanları arttırılmalı ve Web3 benimsenmesi artmalıdır. Sonuç olarak kullandığı teknolojinin en az 10 yıllık olduğu hala bir gerçek. Bu nedenle ağda yapılacak yenilikler her şeyi iyileştirebilir.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?