Ocak 31, 2023

Elon Musk Twitter’da Kripto Ödemelerini İstiyor: İşte Detaylar!

Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan son sosyal için ödeme çözümlerine ilişkin planlarını devam ettiriyor. Şirket, reklam gelirlerine ek olarak farklı gelirler de elde etmek için çeşitli başvuruları ABD’de resmen başlattı. Yakın zamanda gelen açıklamada ödemeler için şimdilik itibari para kullanılacak. Ancak mümkün olan en kısa sürede kripto para ödemelerinin de aktif edilmesi bekleniyor.

Elon Musk Twitter Ödemeleri İçin Bastırıyor

Elon Musk, Twitter’ın ödeme işine girme stratejisi hakkında kapsamlı bir genel bakış sunmuştu. Canlı yayında görüşlerini açıklayan Musk, kullanıcıların sosyal ağı kullanarak para aktarımını ve para çekimlerini aktif etmek istediğini belirtti. Bu da ağ için yeni özelliklerin geleceği anlamına geliyor.

Kripto para kullanıcıları bir süredir platformun dijital varlık ödemelerini desteklemesini bekliyor. Platform halihazırda Lightning ağı üzerinden Bitcoin kullanılarak yapılan bahşişler, Ethereum kullanımı ve “Twitter Blue” aboneleri için NFT avatarları için destek sağlıyor.

Musk’ın Ekim 2022’de şirketi 44 milyar dolara satın almasının ardından, kripto para birimi ödemelerinin uygulanması için beklenti düzeyi arttı. İşlem için dosyalanan belgeler, Binance gibi çok sayıda blok zinciri firmasının Elon’un devasa satın alımını desteklemek için öz sermayeye katkıda bulunduğunu da gösterdi.

Musk, Esther Crawford’u ödemeler bölümünün icra kurulu başkanlığına atadı ve işletmeden elde edilen gelirin 2028 yılına kadar 1,3 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Mask Network (MASK) ve Dogecoin (DOGE) gibi altcoinler, duyurunun hemen ardından önemli bir fiyat artışına tanık oldu.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?