Şubat 28, 2023

Dipten Bitcoin Alarak Ün Salmıştı: Ünlü Trader Tahminini Güncelledi!

Bitcoin’i (BTC) Kasım ayının dip seviyesi olan 16.000 dolardan satın alan, son 25.000 dolarlık zirvesinde satan ve 23.000 dolardan yeniden satın alan bir trader, kripto piyasasına ilişkin tahminlerini güncelledi.

Kripto piyasalarında DonAlt takma adıyla tanınan trader, Weekly Roundup’ın yeni baskısında, Bitcoin’in (BTC) aylık kapanışına dikkat çekti. Trader bu noktada Bitcoin için çok kritik bir anın ortaya çıktığını düşünüyor.

Trader’a göre Bitcoin 23.291 dolarlık aylık direncin üzerinde kapanış yapmak üzere ve bu da BTC’nin 2023 rallisinin henüz bitmediğini gösteriyor.

“[Aylık direncin] üzerinde kapanış yaparsak, önümüzdeki ay bir miktar düşüş görebiliriz. Ancak genel olarak, [BTC’nin] tekrar yükselmesini beklerim. Bu yüzden pozisyonumdan oldukça memnun olacağım.” 

Trader, yoğun bir FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) nedeniyle piyasaya yeniden girdiğini ve BTC’ye ilişkin yükseliş görüşünün, bozulmadan kaldığını da ekliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin bir kez daha 23.000 doların altına düşerse ve 22.500 dolar civarındaki önemli bir kısa vadeli destek alanına yaklaşırsa, analist, trader’ların son derece dikkatli olması gerektiğini söylüyor.

“Bence o alandaki en iyi desteğe [yaklaşık 23.000 dolar] doğru biraz geri çekildik. [Düşüş] başlarsa, dikkatli olmanın mantıklı olduğunu düşünüyorum çünkü o zaman artık higher low’lar (daha önceki dipten daha yukarda yeni dip) yapmadığımız bir alana gireriz ve bu eski aralıklara [22.500 doların altına] geri döneriz.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?