Tecrübeli Trader’dan Bitcoin Uyarısı: Gerçek Düşüş İçin Tarih Verdi!

Tecrübeli bir kripto trader’ı, Bitcoin (BTC) fiyatı hakkında güncel değerlendirmelerini paylaştı ve takipçilerini uyardı. Vays, lider kripto para için ufukta gerçek bir geri çekilme olabileceğini tahmin ediyor.

Deneyimli kripto stratejisti Tone Vays, 123.000 YouTube abonesine, piyasa değerine göre en büyük kripto varlığının, kısa vadeli bir fiyat düşüşüne neden olabilecek kritik bir direnç seviyesini ele geçiremediğini söyledi.

Vays’e göre Bitcoin, döngünün başlarında bir geri çekilmeyi kıl payı kaçırdı, ancak düşüş senaryosunu tamamen geçersiz kılmadı sadece erteledi. Analist, önümüzdeki haftalarda “önemli” bir geri çekilme bekliyor.

“Çok kritik bir direnç seviyesi [25.500 dolar] tarafından reddedildik. Bu seviye hakkında uyardım. Bunun yön belirlemek için çok zor bir zaman olduğunu söyledim çünkü [13 Şubat’ta] ölüm haçına girmiş olsaydık, gerçekten önemli bir geri çekilme için zaman olduğu açık olurdu, ancak daha erken döndük ve geri çekilme çok derin değildi, bu yüzden şimdi gerçek geri çekilmenin önümüzdeki birkaç hafta içinde gelebileceği bir durumdayız.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Vays, BTC’nin 20.000 dolar seviyesine düşmesini beklediğini ve bunun altına düşmesi durumunda portföyüne kripto varlığından daha fazla eklemeyi planladığını da sözlerine ekledi. Ancak, BTC’yi bu fiyatın altına indirebilecek tek senaryonun, yaşanabilecek başka bir FTX benzeri felaket olduğunu düşünüyor.

“20.000 dolara düşersek şaşırmayın. Yine de 20.000 doların çok altına düşeceğimizi düşünmüyorum. [Bu fiyat] benim nihai dip satın alma fiyatım… Binance’in FTX’in yolundan gitmesi gibi bazı canavarca felaketler olmadan, Bitcoin’in 20.000 doların altına düşeceğini sanmıyorum.” 

Bitcoin, son 24 saat içinde %1’lik bir artışla bu yazı yazılırken 23.399 dolardan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.