Ekim 7, 2022

Dikkat %86’lık Düşüş: Bu Altcoin’de Yakım Miktarı Azaldı!

Luncburn (Yakım adresine gönderilen günlük LUNC miktarıyla ilgili güncellemeleri sağlayan bir Twitter hesabı) verilerine göre, 6 Ekim’de 100 işlemde 438 dolar değerinde 1.520.377 LUNC yakıldı. Bu, önceki günkü rakamlara göre %86’lık bir düşüşü temsil ediyor. 5 Ekim’de, 134 işlemde yakım adresine 3.091 dolar değerinde 10.322.295’in üzerinde coin gönderilmişti. Altcoin fiyatı son 24 saatte %0.22 arttı, işte detaylar.

Öncelikle yakılan LUNC kaynağına ilişkin verilerin portaldan portala farklılık gösterdiğini belirtmekte fayda var. 3 Ekim’de Binance, 5.59 milyar (5,595,907,838) LUNC yaktı. Bu miktar, 1.863.213 dolara eşdeğerdir. Yakılan ilk LUNC işlem ücreti grubu, 21 Eylül ile 2 Ekim arasındaki zaman dilimini kapsıyor.

Lunc

Binance daha önce, coin’in alım-satım işlemleri üzerinden toplam arzı düşürmek için bir yakma mekanizması uygulayacağını açıkladı. Borsa LUNC’nin tüm alım satımlarından alınan işlem ücretlerinin %0.1’ini coin’in yakımı için kullanacağını bildirdi.

Kullanılmayan-ölü bir kripto cüzdanına token göndermek, onu “yakmak” olarak adlandırılır. Bu, fiyat hareketini hızlandırmak amacıyla dolaşımdaki coin sayısını azaltır. Ayrıca, Terra ekosisteminin çöküşünün mağdurları için, LUNC’nin toplam arzının büyük bir yüzdesini yakmak, token’ın değerini canlandırmanın en iyi yoludur.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere çoğu kişi Binance’in haftada yaklaşık 15 milyar yakacağını tahmin etmesine rağmen, ilk yakım işleminin sonuçları yetersiz kaldı.

Bunların yanında, yakılan ilk LUNC miktarı toplam arzın yalnızca %0.08’ini oluşturuyordu. Coin’in yakım miktarı hakkında güncellemeler sağlayan bir Twitter hesabı olan LUNC.TECH’e göre, şimdiye kadar yakılan toplam coin sayısı 14.317.819.480 LUNC olup, bu toplam arzın %0.2’sini temsil etmektedir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?