Dikkat Çeken Bitcoin Raporu: Henüz Hiçbir Şey Bitmedi!


QCP Capital tarafından yapılan yeni bir araştırma, Bitcoin fiyatının, ayı piyasası sona ermeden önce neler yapabileceğini ortaya koydu.

Araştırmada kripto kışının kesin olarak bittiğine inanan katılımcıların pek sevinmemesi gerektiğini altı çizildi. Rapordaki sonuçlara göre Bitcoin, büyük bir satış baskısıyla karşılaşabilir. Ancak iyi olan haber şu ki bu satış öncesi kazanç için %50’lik bir alan bulunuyor.

Bitcoin için 5. Dalga Uyarısı!

Bitcoin, bir hafta süren boğa koşundan sonra destek seviyelerini korumayı başardı. Koşu sırasında 21.650 dolara kadar yükselen BTC, bir süredir daha sakin ilerliyor.

“Koreografi” hareketine ilişkin yaygın şüpheye rağmen, BTC/USD yine de önemli trend çizgilerini ve psikolojik fiyat noktalarını geri almayı başardı.

QCP’ye göre, Bitcoin fiyatı yükselmek için hala alana sahip. Ancak bu hala ayı piyasasının genel olarak bittiği anlamına gelmiyor.

Uzun vadeli Elliott Dalga fiyat analizini güncelleyen QCP, mevcut yukarı yönlü hareketin Bitcoin için bir 4. Dalga oluşturduğunu ve esasen bir ayı piyasası rahatlama hareketi olduğunu belirtti.

“Kasım 2022’nin en düşük seviyelerinden bu yana yaşanan bu sıçramanın sadece bir 4. dalga düzeltmesi olduğu düşünüyoruz. Önümüzde son bir 5. dalga satışının bulunduğu görüşümüz hala geçerli.”

Böyle bir son teslimiyet aslında hala mümkün. Aralık ayından önceki bir grafiğin gösterdiği 5. Dalga, hem Bitcoin hem de Ethereum’un potansiyel olarak 2022 tabanlarının altına düşmesi anlamına geliyor.

Bitcoin fiyat tahmini

Rapor “şu anda 2023’te gördüğümüz uzatma, bazı kısa vadeli teknik seviyeleri yukarı yönlü kıran ve yükseliş momentumunu arttıran gelişmeler olsa da 4. dalga kapsamında gerçekleşiyor” yorumuyla devam etti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Elliott Dalga teorisi, 4. dalgada %20, %38,2 ve %50 Fibonacci düzeltme seviyelerinin özellikle önemli olduğunu belirtmektedir. Bitcoin son makro dip seviyelerden neredeyse %20 oranında düzeltme yaptığından, geriye kalan iki fiyat hedefi şu an 27.100  ve 31.850 dolar.

QCP, “Teknik olarak bu seviyeler kırılana kadar, 4. dalga hala aktif ve düşük seviyeleri kıran bu piyasalar için son bir 5. dalga göz ardı edilmemelidir” görüşünde.

Kaynak : CoinTelegraph

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?