Önceki Bitcoin Çöküşünü Bilen Analistten Yeni Tahmin Geldi!

2021 Bitcoin (BTC) çöküşünü doğru bir şekilde tahmin eden kripto analisti, en iyi kripto varlığı için 2023 fiyat hedefini ortaya koydu.

Kripto piyasasında Dave the Wave olarak tanınan analist, 133.600 Twitter takipçisine bu yıl kral kripto için hedefinin 40.000 doların üzerinde olduğunu söyledi.

“BTC’yi ‘satın alma bölgesinden’ çıkarmak için bu yıl 42.000 dolarlık bir teknik hedef…”

Bitcoin fiyat hedefi


Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, basın zamanında 20.897 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte %1.82 oranında değer kaybetti, ancak geçen hafta %19’dan fazla artış gösterdi. BTC, Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan yaklaşık %70 aşağıda işlem görüyor.

Dave the Wave, iki yıl önce yazdığı bir analize atıfta bulunarak, Bitcoin’in yükseliş ve düşüş döngülerinin, BTC piyasası olgunlaştıkça giderek daha düzensiz hale gelip gelmeyeceğini sorguladı.

“Grafikte, ‘döngü’ dev buz tabakalarının daha sıcak sularda kırılmasına benzer şekilde (yukarı yönlü) kırılıyor gibi görünüyor. Olgunlaşan bir piyasanın ve artan likiditenin volatilitenin azalmasına yol açtığını gösteren genel bir ilke karşısında da bu bizi şaşırtmamalıdır – tek büyük volatil bir yükseliş [ve düzeltme] bir dizi daha az volatil değişken artışlara [ve düzeltmelere] neden olabilir. Ve böylece, olgunlaşan [ve çok spekülatif olan] bir piyasanın artan likiditesi, döngülerin mevcut “bağlılığı” olması gereken şeyin yeniden ziyaret edilebileceğini gösteriyor.”

Analist ayrıca Bitcoin’in daha az küçük ve daha gerçek düzeltmelere tanık olduğunu söylüyor.

“Daha az nominal düzeltmeler ve daha büyük gerçek düzeltmeler… tıpkı BTC’de fiyat keşfi yolunda olması gerektiği gibi.”

Bitcoin (BTC) analizi

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.