Ekim 17, 2022

Coinbase Duyurusu Bu Altcoin Fiyatını Ateşledi!


Ethereum (ETH) tabanlı bir altcoin, ABD’nin önde gelen kripto borsası Coinbase’den gelen duyurunun ardından toparlandı. Duyuruya göre altcoin borsanın listeleme yol haritasına eklendi.

Ethereum ve diğer blockchain projeleri için bir staking hizmeti olan Lido DAO (LDO), Coinbase’in duyurusunu takip eden günlerde %16’dan fazla fiyat artışı gördü.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Lido DAO, farklı blockchain’ler için likidite staking hizmetleri oluşturmak üzere tasarlanmış bir platformdur. Katılımcıların herhangi bir varlığı kilitlemek veya herhangi bir stake altyapısını sürdürmek zorunda kalmadan stake ödülleri kazanmalarını sağlar. Altcoin ayrıca; teminat, borç verme, stake etme ve yield-farming için kullanılabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere listeleme süreçlerinde şeffaflığa önem veren Coinbase, borsada işleme açacağı bir kripto parayı değerlendirmeye aldığında yol haritasına ekler ve eklemeleri Twitter aracılığıyla duyurur.

Üç gün önce Coinbase duyurusu sırasında, LDO fiyatı 1.25 dolar civarında işlem görüyor. Yazma sırasında ise LDO, fiyatta neredeyse %17’lik bir artışla 1.46 dolar seviyesinde yer alıyor.

Lido DAO

Ethereum tabanlı altcoin, 1.01 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7.30 dolardan yaklaşık %80 aşağıda.

Birçok altcoin Coinbase’de listelendikten sonra, aylarca olumlu fiyat hareketi yaşama eğilimindedir. Ancak, bu eğilime yönelik inanç önceki boğa piyasasından geliyor. Buna karşın, yatırımcılar içinde olduğumuz piyasa koşullarında “Coinbase etkisi” ne şüphe ile yaklaşmalı. Öte yandan kesin olan şu: Coinbase’in LDO duyurusu, altcoin’e yönelik ilgi artışına neden oldu.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong daha önce borsanın basit standartları karşıladıktan sonra mümkün olduğunca çok sayıda kripto varlığı listeleyeceğini söylemişti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?