Ekim 17, 2022

Mastercard’tan Kripto Hamlesi: İşte Ortaklık Yapılan Altcoin


Son güncellenme : 25.10.2022 - 00:17

Mastercard, bankaların Bitcoin başta olmak üzere kripto para ticareti sunmasına yardımcı olacak planlarını duyurmaya ve her türlü yasal uyumluluk ve güvenliği ele almaya hazırlanıyor.

CNBC’nin bildirdiği bir habere göre Mastercard, kurumların Bitcoin ve kripto para ticareti sunmasına yardımcı olacak bir program için planlarını resmen duyurdu.

Mastercard, bankalar arasındaki boşluk arasında “köprü” vazifesi görmek için Paxos ile birlikte çalışacak ve birçok bankanın bitcoin ve kripto para biriminden kaçınmak için belirttiği iki büyük neden olan güvenlik ve düzenleyici uyumluluğu yönetecek.

Mastercard’ın dijital baş sorumlusu Jorn Lambert, “Orada bununla gerçekten ilgilenen ve kripto paralar ile ilgilenen, ancak bu hizmetler finansal kurumları tarafından sunulsa çok daha emin hissedecek çok sayıda tüketici var” dedi.

Lambert, CNBC’ye verdiği bir demeçte ayı piyasasına rağmen varlık sınıfı için hala çok fazla talep olduğunu açıkladı.  “Biraz kripto kışının sonunun habercisi olduğunu düşünmek dar görüşlü olurdu, biz bunu görmüyoruz” dedi.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere yakın tarihli bir ankete katılanların %60’ı, bankaları aracılığıyla Bitcoin ve kripto para birimine maruz kalmayı tercih edeceklerini açıkladı. Söz konusu anketlere göre birçok potansiyel yatırımcı hala tereddüt ediyor.

Mastercard, buradaki rolünün “kripto uyumluluk kurallarına uyarak, işlemleri doğrulayarak ve kara para aklamayı önleme ve kimlik izleme hizmetleri sağlayarak bankaları düzenlemenin doğru tarafında tutmak” olacağını açıkladı.

Mastercard’ın bu ürünü 2023’ün ilk çeyreğinde denemesi ve ardından daha fazla coğrafyada büyümeye devam etmesi bekleniyor. Programa hangi bankaların dahil olduğu henüz açıklanmadı.

Mastercard ile Anlaşan Paxos Nedir?

Paxos Standard Token (PAX), Ethereum blok zincirinde çalışan bir ERC-20 token’ıdır. ABD doları tarafından teminatlandırılmış, düzenlenmiş bir stabilcoin olarak, blok zinciri teknolojisinin faydalarını ve fiat para birimlerinin istikrarını bir araya getiriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?