Çin’den Gelen Baskıyla Bitcoin Hasrate’i 2021’in En Düşük Seviyelerine Geriledi!

0

Çin’in kripto üzerindeki baskısı bitecek gibi görünmüyor. Bugün yeni bir rapora göre Çin’in Sichuan eyaleti, tüm enerji üretim şirketlerine 25 Haziran 2020’den itibaren kripto madencilerine elektrik tedarikini durdurmalarını emreden resmi bir bildiri yayınladı. Bu arada, Kuzey Amerika devletleri bu şansı değerlendirmeye ve dünyanın bir sonraki kripto madenciliği merkezi olmaya hazırlanıyor.

Yerel gazeteci Wu Blockchain’e göre, madencilik operasyonunu durduran diğer merkezleri takip eden Sichuan’daki madencilik operasyonları da düzenleyici baskı nedeniyle birbiri ardına kapanıyor. Bazı madenciler yakında kısıtlayıcı politikaların getirilmesini bekliyor.

“18 Haziran’da Sichuan, elektrik üretim şirketlerinin herhangi bir sanal para madenciliğine güç sağlamayı derhal durdurmalarını ve 25’inde ilgili durumu bildirmelerini talep eden resmi bir belge yayınladı.

Belge, 26 büyük madencilik projesini belirledi ve izlenmesi ve kapatılması gerekiyordu. Şu anda, Bitcoin ve Ethereum’un hash gücü dalgalanmadı. Rapor, izlenmesi ve kapatılması gereken 26 büyük madencilik projesini belirledi.”

Duyuru, şimdiden, 36 bin dolar aralığında savunmasız kalan Bitcoin fiyatı ve Bitcoin hashrate’i üzerindeki etkilerini gösteriyor. Bitcoin hashrate’i, 2021’deki en düşük seviye olan 127.66 m TH/s’ye düştü.

Kaynak: Blockchain.com

Dünya, Göç Eden Çinli Kripto Madencilerini Karşılamaya Hazırlanıyor

Çin, kripto para madencilerini ihraç etmek için büyük çaba sarf ederken, bazı ABD eyaletleri ve dünyanın diğer bölgeleri onları memnuniyetle karşılıyor. Çin’in önde gelen madencilik havuzlarından Lebit Mining’in işletmecisi Jiang Zhuoer gibi birçok büyük Çinli kripto madencisi, Avrupa ve Amerika ülkelerine taşınma niyetlerini şimdiden belirtmiş durumda.

Düzenlenmemiş enerji piyasaları nedeniyle, Teksas gibi Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı kısımları kripto madencileri için idealdir. Ayrıca Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, CNBC’ye verdiği son röportajda kripto madencileri için teşvikler sunduklarını belirtmişti. Bunun dışında Wyoming gibi diğer eyaletler, çaresiz kripto madencilerini ikna etmek ve kendi yetki alanlarında operasyonlar kurmalarına yardımcı olmak için adımlar atıyor.

Belediye Başkanı Suarez, kripto madencilerine nükleer enerji biçiminde temiz, düşük maliyetli enerji sağlıyor. Miami, kripto para madencilerini barındırmak için altyapı oluşturmayı planlıyor.

Çin’deki baskının kısa vadeli etkileri kesinlikle Bitcoin’i rahatsız etse de, giderek daha fazla devlet Çin’den kripto madencilerini karşılamak için bir araya geldikçe, gelecek Bitcoin için parlak görünüyor. Madencilerin bu göçünün, Bitcoin ağını daha çevre dostu ve verimli bir varlığa dönüştüreceği düşünülüyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın