Kasım 26, 2022

CEO’dan Kripto Kışı Bitecek Yorumu: Tarih Verdi!


Son güncellenme : 27.11.2022 - 00:45

Finansal danışmanlık alanında hizmet veren deVere Group CEO’su Nigel Green, kripto piyasasına ilişkin tahmin paylaştı. Green, kripto varlıklarda ayı piyasasının sona ereceğine ilişkin iyimser tahmin verdi.

Green, enflasyon yavaşlamaya başlamasının kritik olduğuna inanıyor. CEO’ya göre merkez bankaları para politikasını gevşetmeye başladığında Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıklarının fiyatlarının yükseleceğini düşünüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Green’e göre, faiz artışının ardından kripto para gibi değer kaybeden varlıklar Nisan 2023’te ralli yapmaya başlayabilir.

“Düşük faiz oranlarından en çok yararlanan varlıklar, doğal olarak, 2022’de artışlardan en çok etkilenen varlıklar oldu. Bunlar arasında özellikle teknoloji sektöründeki hisse senetleri ve diğer risk varlıklarının yanı sıra kripto para birimleri de yer alıyor.

Faiz yükseltmeleri sona erdiğinde, ki bu muhtemelen 2023’ün ikinci çeyreğinde olacak, en büyük rallilerden bazılarını yaşayacak varlıkların bunlar olmasını bekliyoruz.

Her ne kadar önceki rallilerin kadar güçlü olmasa da gevşeme başladığında Bitcoin için daha istikrarlı ve sürekli bir yükseliş yörüngesi göreceğiz.”

“Piyasalara güvenin geri geldiğini” savunan Green, Bitcoin’in mevcut fiyatının uzun vadeli yatırımcılar için cazip olduğunu da sözlerine ekledi.

“Birçok ciddi, uzun vadeli yatırımcı mevcut düşük değerlemeleri bir satın alma fırsatı olarak kullanacaktır. Artışların iyi bir yanı, ucuz paranın yarattığı heyecan azaldıkça varlıkların gerçek değerini görebilmemiz oldu. Kasım 2021’deki yüksek seviyesinden %70 düşüş göstermesine rağmen Bitcoin son on yılın en iyi performans gösteren varlık sınıfı olmaya devam ediyor.”

Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada 16.632 dolardan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?