Cardano’nun İlk Metaverse’i Binlerce İnsanın Yatırımı İle Piyasaya Sürüldü!

0
Cardano'nun İlk Metaverse'i Binlerce İnsanın Yatırımı İle Piyasaya Sürüldü!

Bir oyna-kazan oyun ve non-fungible token (NFT) projesi olan Pavia, piyasa değerine göre en büyük beşinci blok zincirinin akıllı sözleşme özelliklerini sunmasından aylar sonra Cardano (ADA) ağında piyasaya çıkıyor.

Yayınlanan bir basın bültenine göre Pavia, projenin gerçek dünyadaki etkinliklerin ve formların dijital olarak çoğaltılmasına izin veren bir sanal gerçeklik alanı olan “ilk Cardano metaverse”i olduğunu iddia ediyor.

Cardano ağı, İtalyan matematikçi Gerolamo Cardano’nun adını taşırken, Pavia metaverse projesi ise adını, matematikçinin doğum yeri olan Pavia, Kuzey İtalya’dan almıştır.

Metaverse projesinin yaptığı açıklamaya göre, halihazırda yüzde 60’ı satılmış olan yaklaşık 100.000 NFT arsasına sahiptir. Pavia’ya göre sanal arazi satışlarının ilk aşamasında 29.000, ikinci aşamada ise 31.000 parsel satıldı.

Dijital arazi satışları 2021 yılının Ekim ve Kasım ayları arasında gerçekleşti ve şu anda Pavia ekosisteminde 8.300’den fazla sanal arazi sahibi var. Pavia ayrıca, NFT arazi sahiplerinin oyun içi token olan PAVIA’yı Aralık 2021 blok zinciri snapshot’unun* ardından airdrop olarak aldığını söylüyor.

Pavia’ya göre, ABD ve İngiltere’den alıcıların “düzenleme belirsizliği nedeniyle” arazi satışlarına katılmaları kısıtlandı. Metaverse projesine göre nihai arazi satışları ise 2022 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşecek.

Cardano NFT pazarı CNFT’de, Pavia’daki arazi parselleri şu anda 750 ADA (yaklaşık 1027 dolar) gibi uygun bi fiyatla, 850.000 ADA (yaklaşık 1.16 milyon dolar) gibi yüksek bir fiyat arasında satılıyor.

Yazım sırasında 6. sırada bulunan kripto para birimi olan ADA, 1,37 dolardan işlem görüyor.

*Kripto para dünyasında, bir snapshot genellikle belirli bir blok yüksekliğinde bir blok zincirinin durumunu kaydetme eylemini tanımlamak için kullanılır. Bu durumda snapshot, mevcut tüm adresler ve bunlarla ilişkili veriler (işlemler, ücretler, bakiye, meta veriler vb.) dahil olmak üzere tüm blok zinciri defterinin içeriğini kaydeder. Snapshot’lar, her airdrop etkinlikleri sırasında sıklıkla her tur gerçekleşmeden önce kullanılır. Bir airdrop sırasında tokenler, her blok zinciri adresinin bakiyesine göre dağıtılır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın