Ocak 19, 2022

Cardano’nun İlk Metaverse’i Binlerce İnsanın Yatırımı İle Piyasaya Sürüldü!

Bir oyna-kazan oyun ve non-fungible token (NFT) projesi olan Pavia, piyasa değerine göre en büyük beşinci blok zincirinin akıllı sözleşme özelliklerini sunmasından aylar sonra Cardano (ADA) ağında piyasaya çıkıyor.

Yayınlanan bir basın bültenine göre Pavia, projenin gerçek dünyadaki etkinliklerin ve formların dijital olarak çoğaltılmasına izin veren bir sanal gerçeklik alanı olan “ilk Cardano metaverse”i olduğunu iddia ediyor.

Cardano ağı, İtalyan matematikçi Gerolamo Cardano’nun adını taşırken, Pavia metaverse projesi ise adını, matematikçinin doğum yeri olan Pavia, Kuzey İtalya’dan almıştır.

Metaverse projesinin yaptığı açıklamaya göre, halihazırda yüzde 60’ı satılmış olan yaklaşık 100.000 NFT arsasına sahiptir. Pavia’ya göre sanal arazi satışlarının ilk aşamasında 29.000, ikinci aşamada ise 31.000 parsel satıldı.

Dijital arazi satışları 2021 yılının Ekim ve Kasım ayları arasında gerçekleşti ve şu anda Pavia ekosisteminde 8.300’den fazla sanal arazi sahibi var. Pavia ayrıca, NFT arazi sahiplerinin oyun içi token olan PAVIA’yı Aralık 2021 blok zinciri snapshot’unun* ardından airdrop olarak aldığını söylüyor.

Pavia’ya göre, ABD ve İngiltere’den alıcıların “düzenleme belirsizliği nedeniyle” arazi satışlarına katılmaları kısıtlandı. Metaverse projesine göre nihai arazi satışları ise 2022 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşecek.

Cardano NFT pazarı CNFT’de, Pavia’daki arazi parselleri şu anda 750 ADA (yaklaşık 1027 dolar) gibi uygun bi fiyatla, 850.000 ADA (yaklaşık 1.16 milyon dolar) gibi yüksek bir fiyat arasında satılıyor.

Yazım sırasında 6. sırada bulunan kripto para birimi olan ADA, 1,37 dolardan işlem görüyor.

*Kripto para dünyasında, bir snapshot genellikle belirli bir blok yüksekliğinde bir blok zincirinin durumunu kaydetme eylemini tanımlamak için kullanılır. Bu durumda snapshot, mevcut tüm adresler ve bunlarla ilişkili veriler (işlemler, ücretler, bakiye, meta veriler vb.) dahil olmak üzere tüm blok zinciri defterinin içeriğini kaydeder. Snapshot’lar, her airdrop etkinlikleri sırasında sıklıkla her tur gerçekleşmeden önce kullanılır. Bir airdrop sırasında tokenler, her blok zinciri adresinin bakiyesine göre dağıtılır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.