Ocak 21, 2023

Cardano için Yakım Tartışmaları: Kurucu Net Konuştu!

Bitcoin fiyatı 22.000 dolarlık seviyeyi aşarak kripto para piyasasında yeni bir hareketliliği tetikledi. Ethereum başta olmak üzere BNB, XRP, Cardano gibi altcoin fiyatlarında da hareketlilik var.

Altcoin piyasasında en hareketli olanlardan birisi de Cardano oldu. ADA, 2021’de zirve fiyatına ulaşmasına karşın o seviyelere bir daha yaklaşamadı. Nitekim ağ uzun bir süredir temelini ve geliştirme faaliyetlerini arttırmak için çalışıyor ve başarılı olduğunu iddia ediyor.

Uzmanlara göre ağda yapılacak yeni güncellemeler ADA fiyatındaki hareketliliği daha da arttırabilir. Raporlara göre güncelleme 11 Şubat’ta başlayacak ve 14 Şubat’ta sonraki tanıtımı yapılacak. Güncelleme başarılı olursa Plustus’taki akıllı sözleşme geliştiricileri çok eşikli imza tasarımlarına sahip olmuş olacak.

Cardano (ADA) yakımları olacak mı?

Cardano Yakımları Gelecek mi?

Öte yandan Cardano (ADA) arzı 45 milyar olarak başlatıldı. Bu da Bitcoin‘in 21 milyonluk arzına kıyasla çok yüksek bir sayı. Topluluk, ADA fiyatındaki artışı tetikleyebilecek “yakma mekanizması” tartışmalarını sürdürüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere token yakma, altcoin’deki toplam arzı azaltmak için genelde çok yüksek arzı olan projeler tarafından kullanılmaktadır. Yakımlar sonucunda arz daraldığı için fiyatta bir artış yaşanma ihtimali artar. Ancak token yakım mekanizması kurucu Charles Hoskinson tarafından karşı çıkılan bir sistem.

Bunun nedeni, bu yöntemin ağ için herhangi bir temel değer yaratmadığına inanması ve ayrıca bu yöntemi manipülatif olarak görmesidir. Dahası, Hoskinson token yakmanın likiditeyi düşüreceğini ve yatırımcıları etkileyen piyasa oynaklığını artıracağını iddia ediyor.

Bu nedenle Cardano ağı, kısa vadeli bir çözüm olan token yakma yerine teknolojisini geliştirmeye odaklanmaktadır.

Kaynak : Coinpedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?