Ocak 24, 2022

Bu Platformun Yükselişi, Ethereum’un Çökmesine Neden Olabilir! İşte Nedeni

OpenSea‘deki NFT ticaret hacminin olağanüstü artışı, Ethereum‘un (ETH) fiyatını etkileyebilir. Etherscan’den elde edilen veriler, son birkaç hafta içinde OpenSea’nin piyasaya binlerce ETH boşalttığını gösteriyor. Benzer şekilde, platformdaki NFT yaratıcıları da verilere göre kâr elde ediyor. OpenSea’nin NFT işlem hacmi bu Ocak ayında yükselmeye devam ediyor.

OpenSea’nin başarısı, Ethereum’un çöküşünden kısmen sorumlu olabilir

En büyük NFT pazarı olan OpenSea, 2022’nin başlangıcından bu yana benzeri görülmemiş NFT satışları kaydetti. Dune Analytics’ten alınan verilere göre OpenSea’deki aylık NFT satışları şu anda 4,5 milyar doların üzerinde. Bu rakam, 3.5 milyar dolarlık önceki en yüksek aylık satış rekorunu kırıyor ve daha da yükselmeye hazır.

Bu başarı, NFT pazarının en büyük payına sahip olan Ethereum blok zinciri ağının yerel simgesi olan ETH’nin fiyatı üzerinde de sonuçlar yaratabilir. Etherscan’dan elde edilen veriler, son iki hafta içinde OpenSea kullanan OpenSea ve NFT yayıncılarının kripto piyasasına yaklaşık 56.300 transfer yaptığını gösteriyor.

Aynı dönemde OpenSea cüzdanından Coinbase’e 21.000 ETH aktarıldı. NFT ihraççıları ayrıca OpenSea’nin telif hakkı distribütörleri aracılığıyla 35.300 ETH aktardı. ETH’nin mevcut fiyatında, transferler 134 milyon doların üzerinde.

Ancak, ETH fiyatındaki düşüşten sorumlu olan tek faktör elbette OpenSea değil. Ethereum, Coinmarketcap’tan gelen verilere göre bugüne kadar %35’in üzerinde düşüş kaydetti. Son 14 gün içinde, 3.000 doların altına düştüğü için ETH değerinden 746 doların üzerinde silindi. ETH şu anda son 24 saatte %3,71 düşüşle 2.407 dolardan işlem görüyor.

ETH’nin çöküşüne başka neler katkıda bulundu?

ABD Federal Rezerv Bankası tarafından yapılan bir politika değişikliğinin ardından geniş bir pazar satışı da dahil olmak üzere kripto piyasası çöküşüne birçok faktör katkıda bulunuyor. Katkıda bulunan faktörlere, Rusya’nın kriptoya yönelik değişen politikası da dahil edilebilir.

Bununla birlikte, piyasa katılımcıları Ethereum (ETH) için uzun vadeli yükselişini sürdürüyor. Ağın bu yıl başlatmayı planladığı birkaç yükseltme, bu umutları besleyen bir başka faktör.

Birincisi, Ethereum’un hisse kanıtı (PoS) blok zinciri olma yolculuğunun bir sonraki aşaması bu yıl için yolda bekliyor. Birkaç tahmin, birleşmenin 2022 yılının ilk yarısında gerçekleşeceğini iddia ediyor. Bu yükseltme, Ethereum ağı için daha fazla ölçeklenebilirlik sağlayacak ve ETH ihraç deflasyonistliğine önemli ölçüde katkıda bulunacak. Ortaya çıkan etki, benimsenmeyi artıracak ve uzun vadede ETH fiyatını artıracaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.