Bu Metaverse Altcoin Beklentileri Yıktı ve Yükselişini “Ayı Tuzağı” ile Gerçekleştirdi!

0
Bu Metaverse Altcoin Beklentileri Yıktı ve Yükselişini

Sandbox (SAND), fiyat grafiğindeki ayıları 5 dolarlık seviyeye doğru iterek onlara karşı bir “ayı tuzağı” oluşturmaya başladı. SAND her ne kadar 4 dolarlık seviyeye doğru iniş için hazır gibi görünmüş olsa da teknik beklentileri kırmayı başardı ve fiyat yukarı doğru hareket etmeyi başardı.

SAND eğer ayı tuzağında başarılı olursa ve fiyatını yukarı yönde korumaya devam ederse öncelikle 5.68 dolar ve ardından 6.50 dolar seviyelerini yeniden test edecektir.

Sandbox, “aylık pivot” olarak hareket eden 5,68 dolarlık seviye civarında bir ret sonrasında Pazartesi günü çok yavaş görünüyordu ve teknik göstergeler fiyatın aşağı yönlü hareket edeceğini gösteriyordu. SAND fiyatı 4,72 doların altına düşmesine rağmen, boğalar devreye girdi ve 5 dolarda “durma (stop) seviyelerine” vurarak ayıları kısa vadeli girişlerinden sıkmaya çalışıyor.

Satış baskısı azalmaya başladığında, bir yükseliş beklemek mümkün ve 5,68 dolara geri dönüş görebiliriz. Bu durum yeşil yükselen trend çizgisinin üzerinde 6,50 dolardan yeniden girişi test etmeyle sonuçlanabilir.

Metaverse altcoin, dalgalı bir fiyat hareketi yaşadı ve Aralık ayı için aylık Pivot’un yukarı yönlü yönünü 5,68 dolardan reddetti. Boğalar teknik seviyeden 4,72 dolardan sıçramaya çalışırken, fiyat hareketi aylık Pivot’a zar zor ulaşmaktan geri döndü ve teknik desteğin altına düştü.

Kısa vadeli ayılar, bu teknik seviyenin kırılmasına girdi ve stoplarını, bu sabah ikinci seviyeyi geri alan boğalar tarafından vurulan 4.72 doların üzerine yerleştirdi.

Bu yükseliş tepkisiyle, satış baskısının biraz azalmasını beklemek ve boğaların SAND’daki fiyat hareketini aylık Pivot’ta 5,68 dolara geri itmesi için kapıyı açmasını beklemek oldukça önemli.

Bazı olumlu manşetlerden gelen bir rüzgar, hissiyatı artırmaya ve aylık Pivot’un üzerinde bir kırılma görmeye yardımcı olabilir ve bir sonraki hedef, 6.5 dolar civarında, yeşil yükselen trend çizgisinde yükseliş trendinin olası bir yeniden girişi olabilir.

Olası bir “Noel rallisiyle” daha olumlu haberler gelirse, 2021’in kalan bu son işlem günlerinde tüm yıldızların hizalanması ve piyasaların tam riske girmesiyle 8,0 dolara doğru bir yükseliş bile beklenebilir.

Birkaç merkez bankasının 2021 için son para politikası açıklamalarını yapması planlandığı için, olay riski bu hafta daha da aşağılara doğru kayabilir. Enflasyondaki yüksek seviyeler ve bazı gelişmiş ekonomilerde GSYİH aşırı ısınması ile birlikte, piyasayı olumsuz etkileyebilecek bazı “şahin tonlar” bekleyin.

Yatırımcıları sadece nakit pozisyonlarına iterek, hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi riskli varlıkların fişini çekmek isteyebilirler. Bu durumda, 55 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA) 3,82 doların ltına inen ve aylık S1 destek seviyesiyle 2,50 dolardan önce durmayan bir burun dalışı reaksiyonu beklemek daha doğru olacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın