Mart 12, 2024

Bu Meme Coin Performansıyla Adeta Yatırımcıların Gözdesi Oldu: Yükseliş Devam Edecek mi?

Shiba Inu coin’in (SHIB) fiyatı son bir haftada %17 düşerken, ekosistemiyle ilgili bazı önemli göstergeler üç haneli rakamlara ulaşarak yatırımcı ilgisinin arttığını ve benimsenme oranının yükseldiğine işaret ediyor.

IntoTheBlock verilerine göre, SHIB’in toplam günlük işlem hacmi 11 Mart’ta gözlemlenen rakamlara göre %200 artarak 600 milyon dolar civarına yükseldi. Buna karşılık, Dogecoin (DOGE) daha mütevazı bir %92’lik artış kaydetti.

Bu ayın başlarında, Shiba Inu diğer rakiplerine göre daha iyi bir performans sergilerken, önde gelen iki meme coin arasındaki fark 5 milyar doların altına indi.

Kendi kendini Dogecoin rakibi olarak tanımlayan Shiba Inu’nun etkileyici yükselişi, bazılarının yakında “flippening” olabileceğini öne sürmesine yol açtı. ChatGPT ve Perplexity, bu senaryoyla ilgili tahminlerini özetledi.

Meme coin dünyasında ilk sıraya doğru ilerlerken, SHIB‘in geçen ay %250’lik fiyat artışı, ekosisteme ilk katılan yatırımcılar için karlı bir fırsat yarattı.

Bilgili bir trader 2021’de 50 milyar token satın aldıktan sonra 1,5 milyon doların üzerinde (en azından kağıt üzerinde) kâr elde etti.

Üstel bir fiyat artışı yaşayan ve böylece milyonerler yaratan bir başka meme coin de Solana merkezli dogwifhat (WIF). Bir kişi 2023’ün sonunda sadece 310 dolar harcayarak 2,5 milyondan fazla varlık satın aldı. Bu haber yazıldığı sırada itibariyle elde edilen kâr 4,8 milyon dolara eşittir.

Mevcut piyasa canlanmasının ortasında meme coinlerle işlem yapmak cazip bir seçenek gibi görünse de, kohortun kötü şöhretli istikrarsızlığı nedeniyle önemli kayıplara yol açabilir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?