Ocak 19, 2023

JP Morgan CEO’sundan Sert Çıkış: “Bitcoin ve Kripto…”

JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, bu yılın başında Bitcoin‘i (BTC) bir “saadet zinciri” olarak tanımladı. CEO, BTC ve diğer kripto paralar için aynı görüşü savunmaya devam ediyor. İşte Dimon’un piyasalara ilişkin son yorumu.

Jamie Dimon, CNBC’de yayınlanan Squawk Box programında konuştu. Kripto paralar hakkındaki güncel görüşlerini açıklamaktan çekinmedi. Dimon bu soruya cevap olarak, panelin diğer üyelerine neden bu konuyu tartışarak “nefes tükettiklerini” sordu. CEO’ya göre BTC ve diğer kripto varlıklar “sahte ve saçma.”

JP Morgan CEO’su Bitcoin Konusunda Geri Adım Atmıyor

Dimon, kripto para ve Bitcoin konusundaki görüşlerine rağmen blockchain teknolojisi konusunda oldukça iyimser. CEO, Bitcoin’in 21 milyonluk sınırlandırılmış arzı konusunda da oldukça şüpheci olduğunun altını çizdi.

“(Satoshi’ye)Peki 21 milyonda duracağını nereden biliyorsun? Belki de 21 milyona ulaşacak ve Satoshi’nin resmi ortaya çıkıp hepinize gülecek.”

FTX Örneğini Es Geçmedi

JPMorgan’ın CEO’su, kripto para piyasası hakkında konuşurken, FTX’in çöküşü ve ardından gelen iflası karşısında şok olmadığını açıkça itiraf etti. Geçmişte FTX’ten “merkezi olmayan bir saadet zinciri” olarak bahsettiğini belirtti.

Jamie, Tether’in iddia edilen açıklama eksikliğine ve dolar desteğine yönelik olarak, ABD’li düzenleyicilerin gölgeli faaliyeti uzun zaman önce durdurmuş olması gerektiğini belirtti.

Dimon, özellikle daha düşük gelirli insanların ve bazı durumlarda yaşlıların, düzenlenmemiş davranışların bir sonucu olarak milyarlarca dolar kaybettiğini söylemeye devam etti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere JP Morgan blockchain alanındaki gelişmelerine devam ediyor. JPM Coin isimli projeyi dahi tanıtan dev şirket, teknolojiyi kullanmak için elinden geleni yapıyor.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?