Kasım 5, 2022

%164’lük Artış: Bu Altcoin’de İşlem Hacmi Fırladı – İşte Nedeni

Son üç ayda, altcoin LUNC’in değeri %273 artarak 0.00007391 dolardan 0.002756 dolara yükseldi. Son 24 saat içinde, kripto para birimi yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ettiği için LUNC %25 değer kazandı.

Altcoin kazanımlarının büyük bir kısmını koruyor ve şu anda 0.002587 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu fiyat artışıyla birlikte altcoin işlem hacmi de son 24 saatte 573.2 milyon doları temsil eden %164’lük büyük bir artış kaydetti.

Bu ralli, son zamanlardaki düşük işlem hacmi göz önüne alındığında, token’dan olumlu fiyat hareketi beklemeyen birçok kişiyi şaşırtabilir.

Altcoin Topluluğu Çabalıyor

Terra Classic bu yılın başlarındaki büyük çöküşünden sonra topluluk liderliğindeki bir proje haline geldi. Topluluk üyeleri, bir dizi inisiyatif sunarak LUNC’nin değerini canlandırmanın yollarını arıyorlar.

Terra LUNC ekibi çabalıyor

Daha önce bildirdiğimiz üzere ana plan Terra Classic’in toplam arzını azaltmak. Bunu yapmak için ağ, LUNC yakım etkinliklerini yanı sıra stake etmeyi yeniden başlattı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ilk başta, tüm LUNC on-chain işlemleri için %1.2 vergi yakım ücreti uygulandı. Bu sayede çok sayıda LUNC dolaşımdan kaldırıldı. Sonrasında ise kripto para birimi için işlem hacmi muazzam bir şekilde düştü ve topluluğun vergi yakım oranını %0.2’ye düşürmesini sağladı. Birden fazla kripto para borsası, altcoin LUNC’yi yakmaya yardımcı olmak için teklifi platformlarında uyguladı. İlginç bir şekilde Binance, token’ın alım satım faaliyetlerinden elde edilen ücretleri yakmak için bir mekanizma uygulayarak LUNC yakımlarını daha yüksek seviyelere çıkardı.

Ayrıca, Terra Classic’in yeniden canlandırılmasına odaklanan bağımsız bir geliştirme grubu olan Terra Rebels, ağın Cosmos Birlikte Çalışabilir olma yolunda olduğunu duyurdu. Bu özellik, önümüzdeki ay yayınlanması planlanan Terra Classic v23 güncellemesinde sunulacak. Bu gelişmeler, LUNC’nin değerini daha yüksek seviyelere taşımaya devam etti.

Diğer gelişmeler arasında, aşırı Terra Luna Classic (LUNC) arzının azaltılması, TerraClassicUSD’nin (USTC) yeniden dolara sabitlemeye çalışılması yer alıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The crypto basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?