Bu Altcoin Tarihin En Büyük Boğa Piyasasını Tetikleyecek!


Kripto para piyasası bir süredir beklenen performanstan oldukça uzak bir performans göstererek işlem görmeye devam ederken, piyasalar gücünü yeniden kazanmaya çalışıyor. Yaşanan tüm gelişmelerin yanında bir analist, önde gelen kripto varlık Ethereum‘un, olağanüstü bir yükseliş kaydederek ‘tarihi bir performans’ göstereceğini iddia etti.

Mustache takma adıyla tanınan analist, 2016 ile 2017 yılları arasındaki tarihsel modellerin bir ‘gösterge’ olarak kullanılmasını ve bunun geçerli olması halinde Ethereum tarihindeki en büyük boğa piyasasının kapıda olabileceğini düşünüyor.

Ethereum

2016-2017 arasındaki fiyat hareketini 2021-2022 fiyat hareketiyle kıyaslayan Mustache, teknik analizine göre 16-17 yılları arasındaki modelin neredeyse aynısnı 21-22 yılları arasında da görülebiliyor. Analist ise bu durumu şu sözlerle yorumladı.

“Ethereum yakında kripto para birimleri tarihindeki en büyük boğa piyasalarından birini başlatacak.”

Ethereum Yükseliş Göstergeleri Çok Güçlü!

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Ethereum için gelecekteki olası bir fiyat artışının bir başka göstergesi olarak, sadece iki günde yaklaşık 4.000 ETH düşen dolaşımdaki arz da gösterilebilir.

Bunun da ötesinde, yedi günlük hareketli ortalamaya (MA) göre yeni Ethereum adreslerinin sayısı, 10 ayın en yüksek seviyesi olan 5.044.161’e ulaştı. Bu teknik göstergeye ek olarak, Ethereum’un en büyük kripto borsası Binance’e olan açık ilgisi, yeni sermaye piyasaya girmeye başladıkça %10 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,3 milyon ETH’ye ulaştı.

8 Ekim tarihinde Ethereum ağına 135.780 yeni adres katıldı. The Merge güncellemesi sonrası etkileşimler azalsa da ağa eklenen yeni adres sayısı 7 Aralık 2021 tarihinden bu yana en yüksek seviyede.

Ethereum şu anda 1.300 dolardan işlem görüyor, bu da gün içinde %1.32’lik bir artışı temsil ediyor, ancak önceki yedi gün boyunca hala %3.42’lik bir düşüş gösteriyor.

Ethereum fiyat analizi

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?