Ocak 16, 2023

%50 Yükseldi: Bu Altcoin Sessiz Sedasız Ralli Yapıyor

Terra’nın Luna token’ı (LUNA) son 24 saatte yaklaşık %15 değer kazandı ve şu anda 2.11 dolardan işlem görüyor. Altcoin son bir haftada ise %51’in üzerinde artış sağladı.

Terra 2.0 adlı yeni bir blockchain’de piyasaya sürülen LUNA token’ı, 9 Ocak’tan bu yana sessizce ralli yaptı. Rallinin kesin nedeni bilinmemekle birlikte, teknik faktörlerin son yükselişi desteklemiş olabileceği görülüyor.

LUNA, 9 Ocak’ta bir aylık konsolidasyon aralığından çıktı ve Kasım 2022’den bu yana yükselişini engelleyen önemli bir direnç seviyesini aştı. Boğalar, LUNA’yı daha yükseğe taşımak için piyasadaki gelişen duyarlılıkla birlikte bu olumlu gelişmeyi kullandı. 9 Ocak’tan bu yana LUNA, sekiz günün yedisini yeşil renkte kapattı. LUNA, fiyatı 16 Ocak’ta gün içi en yüksek seviyesi olan 2.24 dolara yükselirken 2 dolar seviyesindeki kilit engeli aştı.

Altcoin yükselişindeki diğer faktörler

Ayrıca, birkaç farklı faktörler de altcoin rallisine katkıda bulunmuş olabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere 11 Ocak’ta, Terra’nın desteklenmesinden ve geliştirilmesinden sorumlu kuruluş olan Terraform Labs (TFL), kendisine ve Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon’a karşı açılan toplu dava nedeniyle yasal savaşlarından birinde zafer kazandığını duyurdu.

Buna ek olarak Terra, 14 Ocak’ta paylaştığı bir tweet’te Web 3 için arayüz oluşturmaya yönelik ilk adımın tamamlandığını bildirdi. Söz konusu paylaşımla birlikte Station’ın lansmanı duyurulmuş oldu. Station, Terra, Osmosis, Juno, Kujira, Carbon, HuaHua, Crescent, Terra Classic, Mars (testnet) ve Sei (testnet) gibi çok sayıda chain için destek başlattı. Injective ve Prism gibi chain’ler için çoklu entegrasyonlar üzerinde aktif olarak çalışıldığı için diğer birçok chain Şubat ayından önce eklenecektir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?