Ocak 14, 2023

%50 Fırladı: Bu Altcoin Piyasanın “Gerçek Yıldızı” Oldu

Solana ağının yerel varlığı olan SOL, birkaç saat içinde %50’lik devasa bir artış yaşadı ve kripto pazarında büyük ilgi gördü.

Santiment analistleri altcoin yükselişini şu sözlerle değerlendirdi:

“Trader’lar Bitcoin’in (21.000 doların üzerine) ve Ethereum’un (1.550 doların üzerine) yeniden güçlenmesini kutlarken ve hafta sonu başlarken gerçek yıldız Solana. Yalnızca son 2 saatte +%22 artış gösteren SOL, tasfiye edilen short işlemlerle beslendi.” 

Basın zamanında SOL, bazı kazançların azalmasıyla son 24 saatte %31 artışla 22.79 dolardan işlem görüyor. Fakat gün içi en düşük ve en yüksek değerleri göz önünde bulundurursak altcoin fiyatının %46’lık artış sağladığını söyleyebiliriz.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere On-chain analitik firması olan Santiment, Solana’nın şaşırtıcı yükselişinin short squeeze’den (kısa pozisyon sıkıştırması) kaynaklanmış olabileceğine inanıyor. Short squeeze, açığa satış yapan birçok kişinin pozisyonlarını kapatmak zorunda kalması nedeniyle bir varlığın fiyatının hızla yükselmesi sonucunda ortaya çıkar.

Altcoin Solana ağı kripto para birimi

Santiment paylaştığı bir grafikte, “Solana 22 dolar sınırını aştı ve iki hafta önce 8 dolar seviyesinde dip yaptığından bu yana neredeyse üç katına çıktı, Short pozisyonlar sıçramayı hızlandırdı.” dedi. Analitik firmasına göre Solana, geçtiğimiz ay Binance’te trader’lar tarafından sürekli olarak short pozisyon eğilimi gördü. 30 Aralık’ta fiyatın dip yapmasıyla birlikte daha da büyük SOL short pozisyonların açılmaya başladığını kaydetti. SOL’un fiyatı bu dibe ulaşıldığından bu yana %170 arttı.

Altcoin yükselişindeki diğer faktörler

Son haftalarda, BONK token’ı, çalkantılı bir dönemin ardından Solana ekosisteminde sahneye çıktı. BONK, BonkDAO’nun kurulduğunu duyurdu.

%4000 Arttı! Solana'nın Parlayan Yıldızı Bonk Inu Nedir?

Citi Research tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, Solana ağındaki aktivite hala çok yüksek. Aktif adresler ve günlük NFT hacmi dahil olmak üzere birçok önemli metriğin, FTX çökmesinden önce görülen seviyelere geri döndüğünü ve muhtemelen kullanıcıları için bir rahatlama olduğunu vurguladı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?