Bu Altcoin Düşüş Trendine Meydan Okudu: %57 Yükseldi!

Kripto piyasası son bir haftadır büyük bir mücadelenin içinde. Bu süreçte Bitcoin’in 20 bin doların altına kadar gerilediğine şahit olduk. BTC fiyatı yeniden bu kritik seviyenin üzerine çıkmış olsa da haftalık bazda düşüşler devam ediyor. Öte yandan piyasaya meydan okuyarak değer kazanan bir altcoin dikkatleri üzerine çekti: Kwenta (KWENTA).

Gözden kaçan bir DEX altcoin’i, genel kripto piyasası düşüş trendine meydan okuyarak Cuma günü %20 oranında değer kazandı. DEX’in yerel token’ı KWENTA, son 24 saate test ettiği 418 dolar seviyesinden 661 dolara kadar çıkmayı başardı. Bu %57’nin üzerinde bir artışı temsil ediyor.

Altcoin ilk olarak geçen Kasım ayında yayına girdi ve sadece dört gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 685.52 dolara ulaştı. Kwenta, trader’lara kripto, hisse senedi ve forex vadeli işlemleri sunan popüler bir DEX olan Synthetix ile birlikte çalışır. Staking ve yönetim için kullanılan token, yılın başından bu yana yaklaşık %373 oranında değer kazandı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Kwenta’nın fiyat artışlarına paralel olarak, platformun bu ay işlem hacminde de bir artış yaşandı. DEX, Ocak ayının büyük bölümünde gezindiği günlük 1-5 milyon dolarlık hacim aralığına kıyasla, yalnızca Perşembe günü 102 milyon dolardan fazla işlem hacmi kaydetti.

Ayrıca bu ay platformdaki işlem ve trader sayısında çarpıcı artışlar yaşandı. Ek olarak Kwanta, Perşembe günü merkezi olmayan bir opsiyon borsası olan Lyra Finance’te (LYRA) listelendi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.