Mart 5, 2022

Bu Altcoin Çığır Açan Bir Dönüm Noktası Duyurdu: Bitcoin Başkentinin Resmi Blockchain’i Olacak!

  • Polygon, yakın zamanda Tether ile Avrupa’nın Bitcoin başkenti olması konusunda görüşmelerini tamamlayan Lugano şehrinin blok zinciri altyapısını inşa etmesine yardımcı olacak.

Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) İsviçre’nin Ticino kantonundaki en büyük şehir olan Lugano‘nun resmi blockchain platformu olarak seçildiğine dair çığır açıcı bir haberi duyurdu. Polygon, Lugano şehrine blok zinciri altyapısını geliştirmede yardımcı olacak.

KoinFinans tarafından da daha önce bildirildiği üzere Lugano, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i (BTC), önde gelen stablecoin Tether’i (USDT) ve şehrin LVGA Points token’ını “fiili” ulusal para olarak ilan etti.

62 bin nüfusa sahip Lugano sakinleri artık yukarıda belirtilen kripto para birimlerini kullanarak vergi ödeyebilecekler. Şehir teknolojik altyapıyı kurduktan sonra ise, yakında çok çeşitli mal ve hizmetler için kripto para birimlerinin kullanabilmesi mümkün kılınacak.

Lugano, geçen yıl Bitcoin’i meşru bir ödeme şekli olarak tanıyan El Salvador’un izinden gidiyor gibi görünüyor. Ancak bu konuda Polygon’u seçen Lugano’nun yerine, El Salvador şu anda altyapıyı oluşturmaya yardımcı olmak için Algorand’un yardımıyla blok zinciri altyapısını geliştiriyor.

Polygon, İspanyol telekom devi ile başka bir ortaklık duyurdu

Resmi bir blog gönderisine göre, İspanyol bir telekom devinin dijital dönüşüm şubesi Telefónica Tech, ticari müşterilerine Web3 tabanlı çözümler sunmak için Polygon ile güçlerini birleştiriyor.

Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde başlatılan anlaşmaya göre, Polygon’un ağı ve araçları, işletmelere blockchain teknolojisini işlerine entegre etmenin hızlı ve kolay bir yolunu sağlamak için kullanılacak. İşbirliğinin bir sonucu olarak, Telefónica Tech’in yönetilen blok zinciri platformu TrustOS, gelişmiş izlenebilirlik, tokenleştirme ve sertifika özelliklerinden yararlanmayı umuyor.

Polygon’un kurumsal lideri Antoni Martín bu gelişme ile ilgili aşağıdaki açıklamada bulundu:

“Telefónica Tech gibi üst düzey küresel şirketlerle çalışmak, Polygon’un milyonlarca insanı Web3’e getirme misyonu için kritik önem taşıyor. Birlikte, Polygon’un ölçeklendirme çözümlerinin NFT’ler veya tedarik zinciri genelinde değer katabileceği fırsatları keşfedeceğiz.”

 

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.