Mart 3, 2022

Bu İki Kripto Varlığı Bir İsviçre Şehrinde “Fiili” Resmi Para Haline Geldi!


Son güncellenme : 04.03.2022 - 23:21

  • Önde gelen stablecoin ihraççısı Tether ile ortaklık kurmasının ardından Lugano, kripto para birimlerini tamamen benimsedi. Ancak şehir kripto hamlesinde El Salvador kadar ileri gitmedi.

İsviçre’nin Ticino kantonundaki en büyük şehir olan Lugano, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i (BTC) ve önde gelen sabit para birimi Tether’i (USDT) ve bunların yanı sıra şehrin LVGA Points token’ını “fiili” ulusal para olarak kabul etti.

62.000 kişilik bir nüfusa sahip olan Lugano şehri sakinleri artık vergilerini yukarıda belirtilen kripto para birimlerinde ödeyebilecekler. Şehir teknolojik altyapıyı kurduktan sonra ise, yakında çok çeşitli mal ve hizmetler için kripto para birimlerinin kullanabilmesi mümkün kılınacak.

Lugano’daki bu kripto hamlesi, şehrin USDT ihraççısı Tether Operations Limited ile bir ortaklık kurduktan sonra mümkün oldu. Taraflar Lugano’yu büyük bir kripto para birimi merkezine dönüştürme potansiyeline sahip bir blok zinciri benimseme merkezi kurdular.

Tether ve diğer kripto şirketleri şehirde blok zinciri hizmetleri oluşturmak ve geliştirmek için büyük bir fon oluşturacak.

İsviçre frangı, Lugano’daki tek yasal ödeme aracı olmaya devam edecek. Bu da şehri; Bitcoin’i geçen Eylül ayında ikinci resmi para birimi haline getiren El Salvador’dan farklı kılıyor.

Kaynak : Utoday
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?