Ekim 24, 2022

%100’lük Fiyat Artışı Bu Altcoin Birinci Sırada!


Klaytn, dün birkaç saat içinde gerçekleşen %100’lük muazzam bir artışla yatırımcıları şaşırttı. Rallinin devam etmesi, kripto para birimini 24 saatlik zaman diliminde en çok kazandıran altcoin yaparak CoinMarketCap’te birinci sıraya yerleştirdi.

Altcoin neden yükseliyor?

23 Ekim’de, KLAY, dikkat çeken bir duyurunun ardından %106 artarak 0.1387 dolardan 0.2865 dolara ulaştı. Yazma sırasında, altcoin 0.1822 dolar seviyesinde işlem görüyor ve günlük %21 oranında bir artışı yansıtıyor.

Klaytn %100 yükseldi işte detaylar
Kaynak: coinmarketcap

23 Ekim’de, Klaytn ekibi blok ödüllerini azaltmak için bir öneri duyurdu. Öneri blok ödüllerini üçte bir oranında azaltan bir yönetim teklifi yoluyla KLAY token’larının ihraç seviyesini optimize etmeyi amaçlıyor. Yönetim oylamasının sonuçları 25 Ekim’de açıklanacak.

Oylama, şu anda makro piyasada görülen volatilite etkisini azaltmak amacıyla Klaytn ekibi tarafından başlatıldı. Teklif geçerse, blok başına ödül mevcut 9.6 KLAY yerine 6.4 KLAY olacak. Çoğu ekosistem katılımcısı blok başına ödüllerin azalacağına inanıyor.

Ekip, bu öneri ile KLAY enflasyonunu düşürmeyi, onu yeni yatırımcılar için daha çekici hale getirmeyi ve Klaytn’in tokenomiklerinin sürdürülebilirliğini sağlarken rekabet gücünü artırmayı umuyor.

KLAYTN nedir?

Klaytn, metaverse, GameFi ve yaratıcı endüstrisinin bir parçası olan eğlence odaklı bir blockchain’dir. Resmi olarak Haziran 2019’da piyasaya sürüldü ve küresel iş genişlemesi sırasında Güney Kore pazarına odaklandı.

KLAY, Klaytn protokolünün yerel bir token’ı olarak hareket eder. Token’ın toplam arzı, 2.6 milyar KLAY dolaşımda olmak üzere, başlangıçta verilen 10 milyardır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?