Mart 19, 2023

%200’e Varan Artışlar: Bu 4 Altcoin’den Büyük Ralliler Geldi!

Geçtiğimiz hafta kripto piyasalarında yatırımcıları heyecanlarından bir yükselişe şahit olduk. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 7 günde yüzde 32.18 oranında değer kazandı ve 27 bin dolarlık bölgenin üzerine çıkmayı başardı. Bununla birlikte, piyasadaki birçok altcoin de önemli kazançlar elde etti. Birçoğu hafta boyunca çift haneli kazançlar elde ederken, trend olan dört altcoin, diğer kripto varlıklarından önemli ölçüde daha iyi performans gösteriyor.

Son yedi günün en heyecanlandıram altcoin’lerinden biri, Asyalı ve Batılı toplulukları ve ekonomileri birbirine bağlamayı amaçlayan halka açık bir blockchain olan Conflux (CFX).

Altcoin, %200’lük şaşırtıcı bir artış için yedi günün en düşük seviyesi olan 0.14 dolardan 0.42 dolara kadar yükseldi. CFX, bu kazançlarının büyük bir kısmını korurken basın zamanında 0.41 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Haftanın diğer kazandıran altcoin’i Ethereum (ETH) tabanlı bir yönetim token’ı olan MASK. Mask Network, kullanıcıların mevcut sosyal ağların üzerinde blockchain özelliklerine erişmesine izin veren merkezi olmayan bir portaldır. Altcoin, %146’nın üzerinde bir artışla 13 Mart’ta işlem gördüğü 2.70 dolarlık düşük seviyeden haftalık en yüksek seviye olan 6.66 dolara kadar yükselmeyi başardı. CFX basın zamanında 6.51 dolar seviyesinde. MASK da tıpkı CFX gibi, yedi günün en yüksek seviyesine yakın bir seviyede işlem görüyor.

Son zamanlarda yükselişte olan bir diğer altcoin, bir katman-1 protokolü olan Stacks (STX). STX, 12 Mart’ta 0.57 dolarlık düşük bir seviyede işlem görürken haftalık en yüksek seviye olan 1.30 dolarak fırlayarak %128’den fazla artış yaşadı. STX sonrasında bir miktar geri çekildi ve basın zamanında 1.19 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Listedeki son altcoin, ImmutableX (IMX). IMX, %103’ün üzerinde bir ralliye işaret etmek için yedi günün en düşük seviyesi olan 0.78 dolardan 1.59 dolara kadar yükseldi. 45. sıradaki kripto varlığı da, yazı yazıldığı sırada 1.53 dolar değerinde olduğu için haftalık en yüksek seviyesi yakınında işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?