Ocak 28, 2022

Bu 3 Metaverse Coin’e Dikkat: Önemli Gelişmeler Var!

Kriptp piyasasında, Metaverse gaming’in Bitcoin, Ethereum ve piyasadaki diğer altcoin’lerden kendisini ayrıştırdığına dair bazı işaretler var. Biz de topluluğun yakından takip ettiği bir analistin yardımıyla en popüler 3 metaverse ve NFT oyna-kazan oyununa bir göz atıyoruz.

Metaverse altcoin’lerin en popülerlerinden olan The Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS/RON) ve Gala Games (GALA) son zamanlarda manşetlerde oldukça sık yer alıyor, peki ya neden?

Sandbox (SAND)

Analistin listesindeki ilk proje The Sandbox (SAND). Peki Sandbox nedir? Sandbox, video oyunu hayranlarının dijital varlıklar yaratmasına, oyun deneyimleri oluşturmalarına, inşa etmelerine ve bunları satın alıp-satarak bunlardan para kazanmalarına olanak tanıyan Ethereum tabanlı bir sanal dünyadır. Sandbox, merkezi olmayan DAO ve NFT’lerin güçlerini birleştirerek gelişen bir oyun topluluğu için merkezi olmayan bir platform oluşturur.

Popüler platform için son zamanlarda yaşanan en büyük gelişmelerden biri; Sandbox’un (SAND) start-up ​​hızlandırma programı için 50 milyon dolarlık bir fon açıklaması oldu.

Bununla da kalmayan Sandbox; Lizzo, Ed Sheeran, Red Hot Chili Peppers gibi sanatçıların kayıt şirketi olan WMG ile bir ortaklık duyurdu. KoinFinans tarafından daha önce bildirildiği üzere Warner Music, ortaklık planları aracılığıyla Sandbox uygulaması içinde satılacak ve geliştirilecek bir metaverse mekanı ve eğlence parkı kurmayı planlıyor.

Analistlere göre bu tür mekanlarda gerçekleştirilecek müzik ve eğlence faaliyetleri, bilet satışları vb. dahil olmak üzere e-ticaretin kilit alanlarından biri olacak.

Axie Infinity (AXS/RON)

Analistin dikkat çektiği ikinci metaverse coin projesi ise Axie Infinity (AXS/RON). Axie Infinity, kısmen oyuncuları tarafından sahip olunan ve işletilen blok zinciri tabanlı bir ticaret ve savaş oyunudur.

Bu proje ile ilgili gelişmelere bakmak gerekirse; Axie Infinity’nin Axie Esports hibelerinin ikinci turu için başvurular artık açık. Bu, Axie’nin benimseme ve bir sonraki oyuncu çağına geçiş açısından planlamaya ve aramaya çalıştığı yaratıcılık düzeyini gösteriyor.

İnsanlar bu özel uygulamada yüzde 36’ya varan bir APR sunan Nexo’ya aktararak Axie’lerinden para kazanabiliyor.

RON, Axie bileşenine güç sağlayacak ve fayda yönü olarak hizmet edecek olan token’dır ve bu da topluluğun gerçekleşmesini merakla beklediği bir listelemedir.

Gala Games (GALA)

Analistin listesindeki son proje ise Gala Games (GALA). Gala Games, oyunculara oyunları üzerindeki kontrolü geri vererek oyun endüstrisini farklı bir yöne çekmeyi hedefliyor. Gala Games’in misyonu, “gerçekten oynamak isteyeceğiniz blockchain oyunları” yaratmaktır.

Proje, oyuncuların oyun içi varlıklara harcadıkları yüzlerce doların ve oyunu oynamak için kaybettikleri sayısız saatin sadece bir düğmeye tıklayarak onlardan alınabileceği gerçeğini değiştirecek gelişmeler gerçekleştirmek istiyor.

Analist Gala Games’in destansı bir fırsat yaratacağını tahmin ediyor çünkü son zamanlarda platformda gittikçe daha fazla arazi satışı gerçekleştiriyor ve bu arazi ekosistemlerinde gerçekleşecek şeylere dair olasılıkların da geniş olduğunu söylüyor.

Paul Barron ayrıca piyasada büyük potansiyele sahip olan metaverse projelerinden olan Ecomi (OMI) ve PlaceWar (PLACE/GEAR) gibi bazı büyük isimlerden de bahsediyor ve bunların 2022’de patlama yapacağını söylüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : azcoin news


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.