Bloomberg Analistine Göre, Bu Gelişme Bitcoin ve Ethereum’a Fayda Sağlayabilir

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti, Doğu Avrupa’daki mevcut jeopolitik gerilimin ve mevcut makroekonomik zeminin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için kötü bir durum olmayabileceğini düşünüyor.

Mike McGlone Twitter’da yükselen enflasyon ve varlık fiyatları dahil mevcut makroekonomik ortamın bu yıl Bitcoin ve Ethereum değerlerini ayakta tutabileceğini söyledi.

“Dijital varlıkların önde gelenleri Bitcoin, Ethereum ve kripto dolarının (dolara sabitlenmiş stablecoin’lerin) çoğalması, 2022’de Rusya ve Ukrayna’yı çevreleyen gerilimin yanı sıra yüksek enflasyon ve varlık fiyatları üzerinde sağlam bir temel bulabilir. Bir numaralı kripto, hisse senetlerine karşı farklı bir güç gösteriyor.”

Bunların yanında McGlone’a göre, Avrupa’da bir silahlı çatışmanın patlak vermesi ABD doları için faydalı olabilir. Ayrıca Ethereum destekli, dolara sabitlenmiş stablecoin’lerin de ETH fiyatını yükseltebileceğini düşünüyor.

“Ethereum’un kripto dolarını mümkün kılması ve teknolojinin dolarları işlemek için artan kullanımı ile birlikte, Ethereum’un fiyatını destekliyor.”

Ancak emtia stratejisti, bu haftanın BTC için zor olabileceği görüşüne sahip:

“Bitcoin önümüzdeki zorlu bir haftaya işaret ediyor – risk varlıkları düşmedikçe enflasyonun düşmesi olası değil. Çoğu varlık, kırk yıldaki en büyük enflasyon önlemlerinin kaçınılmaz olarak geri alınmasıyla 2022’de gerilemeye tabidir, ancak bu yıl Bitcoin için başka bir dönüm noktası olabilir.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.