Ocak 22, 2022

Bloomberg Analisti Mike McGlone Bu Coin’leri Hedef Aldı: “Saçmalık”

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin, Ethereum ve dolara sabitlenmiş stablecoin’lerin, finansal sistemi dönüştürmeye devam edebilmesi için piyasanın köpek temalı coin’lerden arındırılması gerektiğini iddia etti.

McGlone, Dogecoin ve Shiba Inu hakkında oldukça olumsuz bir görüşe sahip ve bu kripto para biriminin piyasa köpüğünün başlıca örnekleri olduğunu düşünüyor:

“Köpek (temalı) coin’ler, alandaki spekülatif aşırılıkların iyi örnekleriydi ve piyasa bu saçmalıktan ne kadar erken temizlenirse üç Silahşörün (Bitcoin, Ethereum ve kripto dolarındaki artış) küresel finansal sistemi dönüştürmeye devam etmesi o kadar olası.” 

Shiba Inu ve Dogecoin, 2021’de muazzam getiriler elde ettikten ve yatırım camiasını cezbettikten sonra, rekor seviyelerinden sırasıyla %70.87 ve %79.21 oranında düştü. Her ikisi de Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri ile birlikte son 24 saat içinde çift haneli kayıplar kaydetti.

Meme coin’leri artan trader benimsemesine rağmen yükseliş momentumunu canlandırmak için mücadele ediyor. Hem Shiba Inu hem de Dogecoin sinema zinciri AMC tarafından kabul edilme yolunda ilerliyor. E-araba üreticisi Tesla, şimdi bazı ürünleri satın almak için DOGE kullanılmasına izin veriyor. Birçoğu Dogecoin’i reddetmeye devam ederken, meme coin’in milyarder savunucuları Elon Musk ve Mark Cuban, DOGE’nin geçerli bir ödeme aracı olarak işlev görebileceğine inanıyor.

Bunların yanında Shiba Inu de, ekosisteminde yeni gelişmeler görmeye devam ediyor. Shiba Inu ekibi, yakın zamanda Doggy olarak adlandırılan merkezi olmayan bir otonom organizasyonun (DAO) beta sürümünü başlattı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.