Mart 3, 2023

Bitcoin’de Bu Modele Dikkat: Yükselişe Geçebilir!

Bitcoin fiyatı Silvergate fiyaskosunun ardından dakikalar içinde 23.400 dolardan 22.500 doların altına düştü. Büyük borsalar, alanda büyük bir FUD yaratan kripto dostu banka ile işlem yapmayı bıraktı.

Sonuç olarak, erken işlem saatlerinde büyük likidasyonlar kaydedildi. Piyasa katılımcıları Bitcoin konusunda aşırı derecede düşüşe geçmiş olsa da, önümüzdeki günlerde bazı toparlanma şansları beklenebilir.

BTC fiyatının bir önceki ay bir ‘Bitcoin Altın Kesişim‘ olayı yaşadı. Ancak ne yazık ki, ilk haftalık ölüm haçı kartlarda olduğu için fiyatın büyük ölçüde etkilenmedi. Bununla birlikte, fiyatın düşüş esaretinden kurtulması ve yükselmesi için bir başka fırsat daha ortaya çıktı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere 7 Şubat 2023’te spot piyasada günlük zaman diliminde altın bir çarpı meydana geldi. Bununla birlikte yükseliş sinyalinde önemli bir başarısızlıkla sonuçlandı. Dahası benzer bir olay, gelecekteki fiyat grafiğinde meydana gelmek üzere ve bu da güzel bir yukarı doğru hareket sunabilir.

Bitcoin CME analizi

Yaygın olarak Chicago Ticaret Borsası olarak bilinen ve ilk BTC vadeli işlemlerini sunmaya başlayan CME Group, büyük alım sinyalleri veriyor.

Kısa bir süre içinde, 50 günlük ve 200 günlük MA seviyelerinin kesiştiği bir Altın Kesişim oluşacağına inanılıyor.

Geçmişte, bir kopuşun erken sinyalleri yanlıştı. Bu nedenle, boşluklar ve bunların doldurulması gibi diğer sinyaller oldukça belirgin olabilir.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?