Mart 3, 2023

Analist Bombayı Patlattı: Bitcoin 200.000 Dolara!

Bitcoin bir süredir konsolide olmaya devam etse de bu yılın başından bu yana yükseliş kaydetti. Bu yükselişin ana nedenlerinden birisi de kripto para piyasasındaki iyimserliğin artmasına bağlı olduğunu söylemek mümkün. Verilere göre BTC bu yılın başından bu yana %40 yükseldi.

Trader Tardigrade, Bitcoin’in 2024’ün ilk yarısında tamamlanması beklenen halving öncesince 50.000 dolara ulaşmasını bekliyor. Analist yarılanmanın ardından 200.000 dolara ulaşmasını bekliyor.

Analist tarafından paylaşılan grafiklere göre Bitcoin fiyatı 2023’ün sonunda 50.000 dolar civarında olmasını bekliyor. 2025’in başında veya ortasında 200.000 dolara doğru bir fiyat artışı dikkat çekiyor. Ancak bu yükselişin ardından düzeltici bir hareket ihtimali yüksek.

Bitcoin fiyat tahmini

Kripto para topluluğu Bitcoin’de gerçekleşecek halving etkinliğini büyük bir heyecanla bekliyor. Halving her dört yılda bir yeni BTC bloklarının madenciliği için verilen ödülün yarıya indirilmesiyle gerçekleşmektedir. Bu, dolaşımda yalnızca 21 milyon BTC olabileceğinden, ilk dijital varlığın arzını kontrol etmek için yapılmaktadır.

Tarihsel olarak, arz daha sınırlı hale geldiği için halving Bitcoin fiyatında bir artışa yol açmaktadır. Bir sonraki yarılanma, dijital varlık 840.000 bloğa ulaştığında gerçekleşecek ve çıkarılan her blok için mevcut 6,25 BTC ödülünü yarıya indirecek.

Bitcoin Fiyat Analizi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere son verilere göre Bitcoin fiyatı şu anda 23.393 dolar seviyesinden işlem görüyor ve bu da günlük grafikte %1,34’lük bir düşüş ve %3,12’lik bir kayıp anlamına gelirken, önceki 30 güne kıyasla %2,42’lik bir artış kaydetmeye devam ediyor.

Bitcoin halving verisi

Kripto analisti Rekt Capital, piyasa değerine göre en büyük merkezi olmayan finans (DeFi) varlığı makro düşüş trendi kırılmasından çok uzak olmadığından, BTC’yi makul düşük seviyelerde biriktirme zamanının yavaş yavaş tükenmekte olduğunu belirtti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?