Ocak 30, 2023

Bitcoin ve Kripto Paralar Neden Düşüyor: İşte Detaylar

Bitcoin fiyatı hafta sonu kaydettiği hafif yükselişle 24.000 dolara yaklaşsa da Avrupa işlem saatlerinde değer kaybetti. Fiyat 23.000 dolar civarına geriledi. Verilere göre son 24 saatte gerçekleşen tasfiye miktarı 116 milyon doların üzerinde.

Coingecko’nun güncellemesine göre, toplam kripto piyasası kapitalizasyonu %2 azalarak 1,087 trilyon dolara geriledi.

Bitcoin fiyatındaki düşüş, beklendiği gibi tüm kripto piyasasındaki düşüşü tetikledi. Ethereum şu anda 1.578 dolardan işlem görüyor ve bu da bugün %2’lik bir düşüş anlamına geliyor.

Meme coin cephesinden en çok dikkat çeken Floki Inu oldu. FLOKI %17’lik bir düşüşle 0,00002375 dolardan işlem görüyor.

Meme Coin'de Çılgın Teklif Kabul Edildi: 4,2 Trilyon Token Yakılacak!

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor?

Bitcoin fiyatındaki dalgalanmalar, Federal Rezerv’in faiz oranlarıyla ilgili yaklaşan açıklaması da dahil olmak üzere çeşitli makroekonomik faktörlere bağlı.

Birçok analist faiz oranlarının 25 puanın üzerinde artacağı öngörüsünde. Evai.io CEO’su Mathew Dixon bu gelişmenin Bitcoin için olumlu olacağı görüşünde. Dolardaki güç kaybı da benzeri tabloyu güçlendirmekte.

Buna rağmen, Bitcoin’in fiyatında olası bir düzeltmeye ilişkin tartışmalar devam ediyor.

Binance, BUSD piyasasını kullanarak fiyatı yukarı pompalayarak piyasayı manipüle etme suçlamasıyla boğuşuyor. Sonuç olarak, kısa vadeli yatırımcıların ve madencilerin balina alıcılarından sayıca fazla olması ve bunun da bir düzeltmeye yol açması mümkün.

Ocak ayının son günlerindeki kapanış fiyatları oldukça önemli olacak. Sonuç olarak analist Rekt Capital’e göre, aylık mumda 23,400 doların üzerinde bir kapanış, yükseliş hissiyatını arttıracaktır.

Bu arada, uzun vadeli Bitcoin özellikleri, gelecek yılki yarılanma olayına doğru olası bir çok haftalık konsolidasyona işaret ediyor. Çoğu analist BTC’in zirve fiyatını yeniden test etmesini ve 2024 yarılanmasından sonra fiyat keşif bölgesine girmesini bekliyor.

 

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?