Mart 9, 2023

Silvergate Kapanıyor: Bitcoin ve Kripto Paralar Ne Tepki Verdi?

Kripto piyasasına yakınlığıyla tanınan Silvergate, operasyonlarını sonlandırma ve tasfiye etme kararı aldığını duyurdu. Banka FTX çöküşünün son kurbanı oldu. İşte bilinen detaylar.

Haber, bankanın hisselerinde saatler sonra %36’lık bir çöküşü tetikledi ve Bitcoin haber hazırlanırken 21.730 dolar civarına geriledi.

Kaliforniya merkezli bankanın yaklaşık 11 milyar dolarlık varlığı mevcut. Banka tüm mevduatları düzenli bir şekilde tamamen geri ödeyeceğini açıkladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere kripto ve nakit takas hizmeti SEN de yakın zamanda hizmet vermeyi durdurdu.

Bir Şok Daha: Kripto Platformu Kapatılıyor!

Silvergate Kapanıyor!

Silvergate, “son endüstri ve düzenleyici gelişmeler” nedeniyle kapanma kararının ileriye dönük en iyi yol olduğunu belirtti. Bu hamle muhtemelen sektördeki birtakım oyunucuların, sektördeki bir diğer önemli bankacılık ortağı olan New York merkezli Signature Bank‘e yönelmesine neden olacak.

Silvergate, Bahamalar merkezli offshore kripto borsası FTX‘in çöküşünden sonra çöken son kurban oldu. Hatırlanacağı üzere FTX kullanıcıların varlıklarını Alameda Research’e aktararak riskli varlıklara yatırım yaptı.

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, tarihteki en büyük finansal dolandırıcılıklardan birinin sorumlusu olarak yargılanıyor. Ancak ABD’ye döndükten sonra 250 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakıldı.

Suçsuz olduğunu savunan Bankman-Fried, müşterilere yönelik telgraf dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmak, müşterilere yönelik telgraf dolandırıcılığı yapmak, kredi verenlere yönelik telgraf dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmak, kredi verenlere yönelik telgraf dolandırıcılığı yapmak, emtia dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmak, menkul kıymet dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmak, kara para aklamak için komplo kurmak ve ABD kampanya finans yasalarını ihlal etmek için komplo kurmak suçlarından 115 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?