Mart 4, 2023

Bir Şok Daha: Kripto Platformu Kapatılıyor!

Son günlerin çokça konuşulan isimlerinden Silvergate Bank, kurumların kripto borsalarına taşımak için kullandığı SEN (Silvergate Exchange Network) platformunu durdurduğunu açıkladı.

Şirket Cuma günü web sitesinde yaptığı açıklamada, “Banka, Silvergate Exchange Network‘ü, durdurmak için derhal geçerli olmak üzere risk temelli bir karar aldı” açıklaması yaptı. “Mevduatla ilgili diğer tüm hizmetler faaliyetlerine devam etmektedir.”

Bankanın bir sözcüsü de kripto sektöründeki şirketlere benzer bir mesaj gönderdi. Sözcü, “Ne yazık ki şu anda paylaşacak ek bir bilgimiz yok” yorumuyla kısıtlı bir mesaj göndermesi dikkat çekti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Silvergate Exchange Network, bankanın müşterilerinin gece ve hafta sonları da dahil olmak üzere herhangi bir zamanda aralarında işlem yapmak için kullanabilecekleri 7/24 anlık bir ödeme hizmetidir. Banka, Binance US, Kraken, Gemini ve ErisX dahil olmak üzere bir dizi büyük kripto firmasını hizmet için müşterileri olarak açıkladı.

Kripto Gündemine Bomba Gibi Düştü: Silvergate Varlıklarını Satıyor!

Silvergate, Çarşamba günü denetçilerinden gelen sorular nedeniyle yıllık raporunun sunulmasını geciktireceğini açıklamasının ardından zorlu bir hafta geçirdi. Aynı bildirimde banka, banka düzenleyicileri ve ABD Adalet Bakanlığı’nın soruşturmalarıyla karşı karşıya olduğunu kabul etti ve önümüzdeki yıl boyunca “devam eden bir endişe” olma yeteneğinin şüpheli olabileceğini söyledi.

Bir dizi önde gelen kripto müşterisi ertesi gün bankayı terk etti ve hisse senedi fiyatı Cuma günü bir miktar istikrar kazanmadan önce yaklaşık %60 değer kaybetti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coindesk
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?