Analist Paylaştı: Bitcoin ve Ethereum Dibe Ulaştı mı?

ABD’deki faiz artışları, ekonomik belirsizlik, enflasyon vb. makroekonomik sorunlara FTX’in çöküşünün eklenmesi kripto para dünyasında belirsizliği tetikledi. Yakın zamanda Bitcoin ile başlayan küçük çaplı ralli umutları arttırsa da analistler olumsuz kalmaya devam ediyor. Öte yandan bazı analistler ise dip fiyatın çok geldiğini belirtti.

Bitcoin fiyatı madenciler tarafından gelen kapitülasyon riskleri nedeniyle baskı altında kalmaya devam ediyor. Ethereum ise istikrarlı kalmaya çalışırken 1500 dolarlık seviyeyi hedefledi.

FED Başkanı Jerome Powell’ın Aralık ayından itibaren faiz artış oranlarını azaltacağız açıklaması küçük çaplı bir ralliyi tetikledi. Bitcoin 17.378 dolara yükselirken, Ethereum 1302 dolara kadar yükseldi. Ancak bu seviyeler uzun süre geçerli kalmadı ve bir düşüşü engelleyemedi.

Bitcoin fiyat tahmini

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Analist Michael van de Poppe’un tahminine göre Bitcoin fiyatı yükselişini sürdürebilecek güce sahip. Hareket herhangi bir engelle karşılaşmazsa 18.300 dolara kadar yükselebilir. Ancak bu yükselişten önce 16.600 dolarlık seviye bir ‘yeniden teste’ tabi olmak durumunda. Analist, fiyattaki dip seviyelere işaret ederek; dip fiyata ulaşılmış olabileceğini belirtti. Dolayısıyla yukarı yönlü hareket için çok fazla bir engel ortaya çıkmayabilir.

Ethereum fiyat tahmini

Analiste göre Ethereum da Bitcoin kadar yükseliş gücüne sahip durumda. Analist, 1150 dolarlık düşük seviyenin ardından Ethereum fiyatının güç kazandığını belirtti. Analist, 1225 dolarlık seviyenin aşılacağına inanıyor. İyimser görünüm devam ederse 1350 dolar ve 1550 dolarlık seviyenin mümkün olduğunu belirtti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coinpedia


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.