Aralık 7, 2022

İki Analistten Tahmin: Bitcoin Dibe mi Zirveye mi?

Bitcoin fiyatının dip seviyelerini doğru bir şekilde bilmesiyle tanınan Smart Contracter, BTC’nin mevcut ayı piyasasındaki dip fiyatını tahmin etti. İşte analistin tahmininin detayları.

Smart Contracter’a göre Bitcoin, 15.546 dolarda yer alan ‘mevcut dip seviyesinin’ ardından yaptığı ralliyi tamamlama ihtimali var. Analiste göre 2023 yılının 1. çeyreğine kadar fiyat ABD dalgasının bir parçası olarak düzeltici bir hareket gösterme ihtimaline sahip. Sonuç olarak fiyat 15.000 doların altına doğru gerileyerek bir dip fiyata ulaşacaktır.

Bitcoin fiyat tahmini

Analist, Elliott Dalga teorisi adı verilen bir teknik analizi kullanarak Bitcoin fiyatını tahmin etmeyi denemektedir. Söz konusu teoriye göre bir düşüş trendi beş dalgadan oluşmakta. Varlık ikinci ve dördüncü dalgalar arasında kısa ralliler yaparak yükselme eğilimindedir.

Analistin grafiğine göre Bitcoin dördüncü dalga sıçramasının son ayağını devam ettiriyor. Bu sıçramanın hedefi 18.000 dolarlık seviye olma ihtimali yüksek. Bu dalganın tamamlanmasıyla birlikte fiyat 14.500 dolar civarına kadar gerileyebilir. Analistin tahminin tutması halinde mevcut seviyelerden %15’lik düşüş yaşanacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analist, yükseliş sinyalleri verdiğini söylediği ABD dolar endeksini (DXY) de yakından takip ettiğini açıkladı.

“Bugün DXY’de büyük bir tersine dönüş var, kriptoda yükselişe geçtiyseniz görmek isteyeceğiniz bir şey değil. En iyi senaryoda bile, 108-109 civarına sıçrayacağını düşünüyorum ki bu da muhtemelen kripto paraları düşürecektir.”

Credible da Bitcoin Fiyat Tahmini Yaptı

Dolar indeksi

Güçlü bir DXY endeksi, yatırımcıların Bitcoin ve hisse senetleri gibi riskli varlıkları doğrudan etkilediği için trader’lar tarafından yakından takip ediliyor.

Elliott dalga teorisini kullanan Credible da Bitcoin fiyatının 18.000 dolarlık direncin üzerine çıkabileceğini belirtti. Analiste göre BTC 1 saatlik grafikte yükseliş trendinde yer alıyor. Sonuç olarak fiyat bir sıçramaya hazır görünüyor.

Bitcoin fiyat analizi

Dalga teorisinin 1. 3. ve 5. dalgaları ise yukarı yönlü ralli ihtimalinin yüksek olduğu dönemi temsil eder. Analistin grafiğine göre Bitcoin 16.400 dolarda ikinci dalga teorisini tamamladı. Bunun hemen ardından 18.000 dolara doğru üçüncü dalgayı ateşledi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?