Ocak 13, 2023

Analist Kripto Sepetini Verdi: Bitcoin ve Bu Altcoin’den Alıyorum!


Bitcoin fiyatının 2018 yılında kaydettiği dip fiyatı başarıyla tahmin eden analist Smart Contracter, yeni tahminini paylaştı. Analistin tahminine göre BTC, bir üst aralıktan çıktıktan sonra düşüş eğilimi şansını yok etti.

Analist, şu an long pozisyonlar açmak için bir fırsat kollandığının altını çizerek iyimser bir görünüm paylaştı. Smart Contracter’a göre Bitcoin ilerleyen dönemde muhtemelen diğer kripto paralardan daha iyi bir performans gösterecek.

“Bitcoin bu yavaş ve dalgalı yükselişi terk ettiğine göre düşüş eğilimini bir kenara bırakıp uzun geri çekilmelere odaklanabiliriz. Fiyat hareketi şu anda bana dürtüsel gibi geldi ve BTC’nin Aralık ayının en yüksek seviyesine ulaşacağı hissiyatıyla daha iyi bir performans göstermesini bekliyorum.”

Bitcoin fiyat tahmini

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Smart Contracter’ın grafiğine göre Bitcoin fiyatının 18.800 doların üzerine çıkmaya hazır olduğu yorumunu yapmıştı. Nitekim bu tahminden kısa bir süre sonra gerçektende fiyat yükseldi. Analistin grafiklerinde ana trendin beş dagalı bir modelde, düzeltici trendin ise üç dalgalı bir modelde gerçekleştiğini belirten “Elliot Dalga Teorisi” kullandığı görülüyor.

Bitcoin Hakimiyeti Artacak

Bitcoin hakimiyetine gelince, Smart Contracter BTC’nin %43’ün üzerine çıkacağını tahmin ediyor. Bitcoin hakimiyeti tahmin sırasında %38 civarında yer alsa da şu an %42.2 seviyesinde

Akıllı sözleşme platformu Avalanche için de bir tahmin yapan analist, fiyatın nihayet dibe vurduğunu düşünüyor. AVAX kaydettiği düzeltme sırasında %90’a yakın değer kaybetmişti. Analist altcoin’i satın almak için fırsat kovaladığının da altını çizdi.

Avax fiyat tahmini

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?