Ocak 19, 2023

Bitcoin Uzmanı Uyardı: “Boğa Tuzağından İbaret!

Analist Nicholas Merten, Bitcoin fiyatındaki son sıçramanın yaklaşan bir durgunluk öncesi “boğa tuzağı” kurduğu görüşünde. İşte popüler analistin yatırımcılara yaptığı uyarı.

Nicholas Merten, Bitcoin’in 2023’te kaydettiği rallinin, daha önce görülen üç rahatlama rallisine benzediğini iddia etti. Analiste göre bu rallilerin ardından daha düşük seviyeler yaşanıyor.

“Daha ileri giderek kaydedilen yükselişe vurgu yapmak istiyorum. Şu an %46 yükseliş yaşadık, Haziran’dan Ağustos’a kadar da %43 yükseliş görmüştük. Kasım’dan Ocak ayına kadar %40’lık yükseliş yaşadık. Yaşanan rahatlama rallileri sırasında elde ettiğimiz tipik artışa ulaşıyor. Bu detaylara dikkat etmenizi öneririm.

Analist Açıkladı: Bitcoin için Kış Bitiyor Mu?

Şu anda ne kadar ‘aşırı alım’ olduğu konusu başlı başına bir dert. 10 Ocak 2021’den bu yana Bitcoin fiyatında aşırı alım yapılan en yüksek seviyelere ulaştık.”

Bitcoin fiyat tahminiBTC fiyatı Kasım 2022’deki 15.698 dolarlık dip seviyesinden %35 artış kaydederek 20.970 dolar civarında işlem görüyordu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Merten, küresel hisse senetlerinin büyük çıkışlar kaydedebileceği ihtimalini de tartıştı. Eğer bu olursa korelasyon nedeniyle başka bir kripto kışı başlayacağını düşünüyor.

“Hisse senetlerinin genel performansı ve bunun kripto üzerinde nasıl bir etkisi olacağı söz konusu olduğunda, küresel hisse senetleri büyük bir çıkış içindeyse bundan şüphe etmeyin.

Ancak bir durgunluğa girersek ve hisse senedi değerlemeleri daha düşük seviyelere gerilerse işte o zaman kripto üzerinde de aynı baskıyı hissedeceğiz. Bu da bir kripto kışına işaret edecektir.”

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?