Ocak 18, 2023

Analist Açıkladı: Bitcoin için Kış Bitiyor Mu?

Yakından takip edilen analist, Bitcoin (BTC) fiyatının altı aydan fazla bir süredir ulaşılamayan seviyelere yükseltebilecek büyük bir short squeeze (kısa pozisyon sıkıştırması) için hazırlandığı düşüncesinde.

Kaleo takma adıyla bilinen analist, 554.400 Twitter takipçisine Bitcoin’in Haziran 2022’den bu yana görmediği bir fiyat seviyesi olan 30.000 dolara doğru bir ralli için hazırlandığını söylüyor.

Analist “30.000 dolar bir mıknatıs.” şeklinde ifade etti.

bitcoin

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu haber yazıldığı sırada Bitcoin 21,319 dolardan işlem görüyor ve bu da BTC’nin Kaleo’nun hedefine ulaşması halinde %40’ın üzerinde bir yükseliş potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Kripto para analisti Bitcoin’de yükseliş eğiliminde olsa da, 30.000 dolar hedefine giden yolun düz bir çizgi olmayacağına inanıyor.

Analiste göre, 20.000 doların altına inilmesi muhtemelen kısa pozisyonların girişini tetikleyecek ve Bitcoin’i kısa bir sıkıştırma için olgunlaştıracaktır.

Kısa pozisyon sıkıştırması, bir varlığı daha düşük bir fiyata satıp aradaki farkı cebe indirmek umuduyla belirli bir fiyattan ödünç alan trader’ların  momentum kendilerine karşı hareket ettikçe ödünç aldıkları varlıkları geri almak zorunda kalması ve daha fazla ralliyi tetiklemesiyle gerçekleşir.

Kaleo ayrıca Bitcoin sadece yedi günde %23’ün üzerinde yükseldiği için kısa bir geri çekilmenin yakın olduğuna inandığını belirtti.

“Ayı tuzağı yakında.” şeklinde düşüncelerini belirtti.

Bitcoin dolar grafiği

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?