Ocak 24, 2023

Bitcoin Uzmanı İki İsim Korkuttu: “Tuzağa Düşmeyin!”

Geçtiğimiz yıl yaşanan Bitcoin çöküşünü doğru tahmin ederek ün salan Capo, mevcut rallinin boğaların lehine bitmeyeceğini belirtti.

Twitter’da 710.000’den fazla takipçisine yeni tahminlerini paylaşan Capo, yaşanan son yükselişlerin gerçek ve organik bir talepten kaynaklanmadığına inanıyor.

“Twitter’daki söylentilerden uzak kalarak grafikleri kontrol etmeye devam ediyorum. Yukarı yönlü hareket gerçekleşiyor ve önemli direnç seviyeleri test ediyor. Ancak bunun bir manipülasyon olduğu çok açık, ortada herhangi gerçek bir talep yok! Bir kez daha uyarıyorum. Bu, hayatımda gördüğüm en büyük boğa  tuzağı. Ancak ben bu tuzağa düşmem!”

Kripto Zengini Milyarder Mark Cuban'dan 4 Tavsiye!

Nitekim farklı bir trader’ın gerçek talep sırasında stabilcoin ihracının arttığının da altını çizmesiyle Capo düşüş tahmininin daha da arttığını belirtti.

“Sahte ve uzun yükselişler sert ve büyük düşüşleri tetikler… Bitcoin hala büyük bir direnci test ediyor (21.000 dolar). Haftalık kapanış kilit nokta olacak ancak boğaya ilişkin bir onay hala yok.”

Bitcoin fiyat tahmini

Haber hazırlanırken Bitcoin 23.100 dolar civarında işlem görüyordu. Sonuç olarak bu seviye trader’ın kilit noktasının üzerinde bir seviyeyi temsil ediyor.

Smart Contracter Bitcoin Konusunda Endişeli

Smart Contracter takma adıyla tanınan analist de kısa vadede ayı görünümünü koruyor. Bitcoin fiyatını daha önce tahmin eden analist, Ocak ayı rallisinin ardından bir çekilme bekliyor.

“BTC’nin dördüncü dalga çok haftalık bir geri çekilme yaşayacağını düşünüyorum. Bu üçüncü dalga içindeki tüm alt dalgalar tamamlanmış gibi, bu neden kar almalısınız. 21.000 dolar seviyelerini yeniden bekliyorum.”

Bitcoin teknik analiz

Sonuç olarak Smart Contracter, dalgalarla tanımlanan ve kitlelerin hissiyatını takip ederek fiyat hareketini tahmin etmeye çalışmakta. Toplulukta “Elliot Dalga teorisi” olarak da bilinen bu yöntem şu şekilde çalışır. Varlık birinci, üçüncü ve beşinci dalgalar sırasında yükselirken, ikinci ve dördüncü dalgalar sırasında düzelir.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?